25 липня 2024   15:50   707

Ситуація з захворюваністю на сальмонельоз на Донеччині залишається загостреною

Ситуація з захворюваністю на сальмонельоз на Донеччині залишається загостреною
Про епідситуацію із захворюваністю гострими кишковими інфекціями та сальмонельозом інформують фахівці Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Якщо за 6 місяців 2024 року захворюваність на ГКІ в області знижена на 6,03%, то ситуація з захворюваністю на сальмонельоз залишається загостреною.

"Гострі кишкові інфекції (ГКІ), як і більшість інфекційних хвороб, мають сезонний підйом захворюваності – літньо-осінній. Теперішній час і є найбільш загрозливим для росту захворюваності на ГКІ та появи значних спалахів цих хвороб.

До групи ГКІ відносяться черевний тиф та паратифи А і В, інші сальмонельози, шигельоз, вірусний гепатит А, різні вірусні захворювання (ротавірусні, ентеровірусні тощо) та інші.

Усі збудники ГКІ є специфічними паразитами людини і тварин. Проте вони мають здатність виживання та розмноження в зовнішньому середовищі (вода, грунт, харчові продукти, предмети вжитку тощо). Вони зберігають життєдіяльність на різних предметах від 1 – 5 днів до декількох місяців, особливо в теплий період року. Сприяють розповсюдженню збудників мухи?

Основними симптомами ГКІ є: нудота, блювота, пронос, біль в животі, відсутність апетиту, підвищення температури, загальна слабкість.

У 2023 році в Донецькій області відмічалось зниження захворюваності на ГКІ порівняно з аналогічним періодом попереднього року на 32,0%, в т.ч. ротавірусним ентеритом на 70,0%.

Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій загалом була сприятливою, спалахів кишкових інфекцій не зареєстровано. Проте негативним чинником являлося те, що серед 744 захворілих на ГКІ – 76,0% склали діти до 17 років, найбільш часто, хворіли діти вікової групи 1-4 роки (40,3%).

Поширення кишкових інфекцій відбувалося переважно харчовим (90,0,%) і контактно-побутовим (4,3%) шляхами.

За 6 місяців 2024 року захворюваність на гострі кишкові інфекції знижена на 6,03%.

Ситуація з захворюваністю на сальмонельоз залишається загостреною: 86 випадків за 6 місяців 2024 року, показник 7,37, проти 70 випадків, показник 4,2 у минулому році, перевищення загальнодержавного показника у 2,4 рази. Серед хворих на сальмонельоз дитяче населення склало 43,02%.

Факторами передачі збудників ГКІ залишаються: готові кулінарні вироби, овочі і фрукти, молокопродукти, яйця, кондитерські вироби, соки та інші продукти.

У більшості випадків, продукти були придбані в місцях несанкціонованої торгівлі або готувались та зберігались з порушеннями санітарний норм.

Ураховуючи фекально-оральний механізм передачі ГКІ, в теплу пору року слід бути особливо обережним, ретельно стежити за чистотою рук, харчуватись лише свіжими стравами, приготовленими з дотриманням санітарних правил, знищувати мух. Сирі овочі та фрукти треба добре мити проточною водою, обливати окропом. Продукти, що швидко псуються, зберігати в холодильнику, дотримуючись термінів їх придатності".
Східний Проект
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: