14 серпня 2024   16:03   889

У Краматорську знайшли ще дві вулиці для перейменування, а у Слов'янську назви деяких вулиць змінювати не хочуть

У Краматорську знайшли ще дві вулиці для перейменування, а у Слов'янську назви деяких вулиць змінювати не хочуть
Що відбулося у справі декомунізації в районі останнім часом.

Здавалося б, у Краматорську перейменували вже все, що можна. А втім, у квітні на сайті Краматорської міської ради з'явилося Інформаційне повідомлення про початок громадського обговорення щодо перейменування вулиць 1 травня та Першотравневої.

У Краматорську нові назви отримали колишні першотравневі вулиці

Краматорська МВА запропонувала мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання перейменування вулиць, з яких 1 Травня розташована у Старому місті, а Першотравнева - на Малотаранівці.

Три місяці потому, 19 липня 2024 року на сайті Краматорської міської ради повідомили - ще дві краматорські вулиці перейменували.

Вулиця Першотравнева отримала нейтральну ягідну назву та стала Журавлиною.

А от невеличка вулиця 1 Травня отримала найменування на честь 81-ї окремої аеромобільної Слобожанської бригади.

Бригаду сформували у 2014 році. Офіційно пунктом її базування є Краматорськ. У 81-й служать чимало краматорців та жителів регіонів.

З того, що можна дізнатися зі сторінки бригади у фейсбуці, наразі її бійці боронять позиції в районі Білогорівки Луганської області.

У Слов’янську не всі пропозиції громадського активіста щодо перейменування знайшли підтримку у влади

Громадський активіст зі Слов’янська Дмитро Браславський, який нещодавно долучився до лав Збройних Сил України, запропонував перейменувати кілька вулиць у Слов'янську на честь загиблих героїв, які віддали свої життя за Україну. Про деякі з них ми згадували у попередніх матеріалах на тему декомунізації.

Журналіст Краматорськ Пост Микола Жалнін продовжує відстежувати пропозиції слов'янського активіста щодо перейменувань вулиць.

Браславський направив на розгляд міської військової адміністрації список вулиць, які, на його думку, мають змінити назви:

- вулиця та площа Миколи Сімейка — вулиця Олександра Мацієвського;
- вулиця та провулок Олександра Невського — вулиця та провулок Степана Бандери;
- вулиця Спартака — вулиця Іси Мунаєва;
- вулиця та провулок Анатолія Комара — вулиця та провулок Павла Петриченка
- вулиця Антона Макаренка — вулиця Романа Ратушного;
- вулиця Батюка — вулиця Олександра Махова.

Керівник міської військової адміністрації Вадим Лях відповів на його пропозиції.

Позиція слов’янських чиновників щодо перейменування вулиць Батюка, Сімейка, Комара та Спартака виявилася категоричною. Щодо перших трьох назв вони аргументують це тим, що згадані постаті героїв Другої світової війни безпосередньо пов’язані зі Слов’янською та Святогірською громадами. Тому перейменування цих топонімів на честь видатних українських діячів минулого та сучасності, на їхню думку, не є доречними.

Назву вулиці Спартака у Слов’янську представники місцевої військової адміністрації також вважають нейтральною через те, що вона має ім’я гладіатора, який жив у 109-71 рр. до н.е. та очолював повстання рабів у Римі.

Водночас чиновники Слов’янської МВА при розгляді питання перейменування вулиці Олега Кошового вирішили зупинитися на нейтральній назві Ліричній.

Пропозиції Дмитра Браславського щодо перейменування провулка Антона Макаренка й провулку та вулиці Олександра Невського у Слов’янську представники місцевої адміністрації обіцяли взяти до уваги.

Чому у Краматорську не перейменовують вулиці на честь загиблих жителів міста

Попри те, що у Краматорську минулого року перейменували сотні вулиць, жодна з них не отримала назву на честь когось з загиблих краматорців.

Хоча ще восени 2022 року вулицю Бородино просили у петиції перейменувати на честь Володимир Линського, її зрештою назвали на честь дисидента та державного діяча Левка Лук’яненка.

А навесні минулого року вже деколонізовану вулицю Марії Заньковецької просили ще раз перейменувати на вулицю імені Сергія Літвіненка, загиблого військового медика.

Нагадаємо читачам Kramatorsk Post, як начальник міської військової адміністрації Олександр Гончаренко пояснив це у день, коли понад 300 міських вулиць, провулків та парк були перейменовані, тобто 19 квітня 2023 року:

«Щодо назв вулиць на честь наших краматорських героїв, які віддали життя за захист нашої України.

На жаль, імен занадто багато... занадто… та з'являються нові...на жаль.

Є й по декілька полеглих героїв з однієї вулиці. Хтось - безвісти зниклий, чиєсь ім’я не можна розголошувати.

Вони всі Герої, без жодних заперечень. Всі 812 вулиць продовжують існувати завдяки їх життям.

Пропоную вшанувати їх імена (кожного!) після перемоги. Це буде, або сквер «Героїв Краматорська», або «алея пам'яті».

Щоб там було ім’я кожного й кожної.

Назавжди.

Будемо міркувати потім разом.

Після перемоги. Нікого не забудемо!».


Фото обкладинки - Ярослав Хмарський/Kramatorsk Post
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: