22 серпня 2024   13:25   644

Як отримати виплати сім’ям військовослужбовців, які перебувають у полоні, у заручниках або зникли безвісти

Як отримати виплати сім’ям військовослужбовців, які перебувають у полоні, у заручниках або зникли безвісти
Обласний ТЦК та СП дає роз’яснення.

Грошове забезпечення членам сімей військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх виплачується за їхньою заявою військовою частиною, в якій перебував на грошовому забезпеченні військовослужбовець.

Це відбувається відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року № 884.

Про це розповів начальник відділу фінансового забезпечення сектору соціальних виплат Донецького обласного ТЦК та СП майор Артур Вакуленко.

З його слів за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно), а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Виплата грошового забезпечення членам сімей здійснюється в тому числі з додатковою винагородою в розмірі 100 тис. грн (на період дії воєнного стану).

Для отримання грошового забезпечення сім’ями таких військовослужбовців треба написати заяву, до якої додаються:

– копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові та реєстрацію місця проживання (перебування);

– довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);

– копія свідоцтва про шлюб;

– копії свідоцтв про народження дітей;

– копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті;

– копія сторінки паспорта з такою відміткою).

Командири військових частин розглядають надані заяви не довше 15 діб та приймають рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення шляхом видання відповідного наказу, про що невідкладно повідомляють заявникам у письмовій формі.

У разі відмови у виплаті грошового забезпечення в наказі обов’язково зазначають причини такої відмови.

Забороняється відмовляти заявнику у виплаті належного військовослужбовцю грошового забезпечення, якщо протягом 15 діб з дня подачі ним заяви не з’ясовані в установленому законодавством порядку обставини щодо добровільної його здачі в полон, самовільного залишення військової частини, місця служби або дезертирування.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: