Після завершення своєї роботи на посаді генерального секретаря НАТО Єнс Столтенберг очолить Мюнхенську безпекову конференцію.Як інформує
Цензор.НЕТ, про це пише Politico.
Після проведення конференції у лютому 2025 року, Столтенберг заступить на місце Крістофа Хойсгена, німецького дипломата, який керував подією протягом останніх двох років. Колишній багаторічний голова Вольфганг Ішингер залишиться президентом ради фонду Мюнхенської конференції з безпеки.
"Ця посада ставить Столтенберга на чолі "найважливішого трансатлантичного інституту в період підвищеного занепокоєння щодо напрямку війни в Україні й майбутнього НАТО після президентських виборів у США в листопаді", - йдеться в матеріалі.
Офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає. У НАТО також відмовилися від коментарів.
Столтенберг - генсек НАТОСтолтенберг обіймає посаду генсека НАТО із жовтня 2014 року. Він очолював оборонний блок під час кількох міжнародних криз, за його каденції минув майже весь розвиток українсько-російського протистояння, який зрештою призвів до повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
За початковим планом Столтенберг мав піти з посади ще у 2022 році, але на прохання країн Альянсу залишився на посаді після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну і його каденцію двічі продовжували іще на рік.
Його повноваження спливають 30 вересня 2024 року. 1 жовтня Столтенберга на посаді генсека Альянсу замінить колишній прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.
Мюнхенська безпекова конференціяБула заснована у 1963 році колишнім офіцером вермахту та учасником німецького опору Евальдом-Гайнріхом фон Кляйст-Шменціном, який під час Другої світової брав участь у планах з вбивства Адольфа Гітлера.
Безпековий захід став ключовим місцем зустрічі для світових лідерів і заслужив назву "Давос зі зброєю", відсилання до Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі.
Подію часто використовують американські політики та вище військове керівництво США, щоб звернутися до своїх європейських союзників.
Конференція також увійшла в історію як місце, де російський президент Володимир Путін у 2007 році виклав нову, агресивнішу доктрину безпеки, вкрай критичну щодо НАТО, що стало передвісником його рішення через 15 років почати повномасштабне вторгнення в Україну.
Після вторгнення, яке почалося лише через два дні після закінчення конференції 2022 року, MSC став форумом з високими ставками для обговорення підходу Заходу щодо підтримки України проти російської агресії.
У 2024 році США представляла віцепрезидентка і тепер кандидатка у президенти від демократів Камала Гарріс, й під час промови вона виклала свої погляди на роль Вашингтона у світі та в НАТО.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.