20 вересня 2024   08:32   316

Основні способи чищення ноутбука: сухе і вологе прибирання

Своєчасна суха і волога чистка лептопа дозволяє зберегти естетичний вигляд поверхонь, а також забезпечує справну роботу екрана, клавіатури, портів та вентиляції пристрою.

Крім того, слід не забувати про регулярну внутрішню чистку, яку краще довірити спеціалістам сервісного центру https://fullcartridge.com.ua/uk/remont-noutbukov/chistka-noutbuka-i-zamena-termopasty/. Така чистка запобігає перегріванню, знижує ризик пошкодження мікросхем та забезпечує високу продуктивність комп'ютера. Детальніше про сухе та вологе очищення розповідаємо нижче. 

Основні методи чистки та інструменти, які для цього потрібні

Щоб почистити свій комп'ютер від пилу та крихт, у більшості випадків буде достатньо сухого чищення. У цьому випадку бруд з поверхні та зсередини приладу прибирають за допомогою:

  • серветок з мікрофібри;
  • компресора чи стисненого повітря у балоні;
  • м'якими пензликами;
  • ватними паличками тощо.

Основні способи чищення ноутбука: сухе і вологе прибирання

Вологе прибирання передбачає використання вологих серветок й очисного розчину, що за інструкцією призначені для догляду за оргтехнікою та електронікою. Волога чистка внутрішніх компонентів, зокрема точкове зняття нальоту з контактів або чищення плат в ультразвуковій ванні, назначається та проводиться тільки в сервісному центрі. Наприклад, у разі залиття лептопа це допоможе уникнути подальшої корозії деталей.

Як провести сухе та вологе чищення ноутбука вдома?

Самостійно ми радимо проводити тільки зовнішню чистку комп'ютера, адже для очищення внутрішніх деталей треба мати слушний інструментарій та досвід у діагностиці, розбиранні та збиранні вашого типу ноутбука.

  1. Суха чистка. Відключіть комп'ютер й почніть з протирання клавіатури, монітору та корпусу мікрофіброю чи пензликом. Після цього за допомогою стисненого повітря видуйте пил та крихти з-під клавіш, з USB-портів, роз'єму зарядки, мікрофонів, динаміків, вентиляційних отворів — пройдіться по усім важкодоступним місцям та щілинам.
  2. Вологе протирання ноутбука треба робити, коли після сухої чистки ви все ще бачите плями та відбитки пальців. У цьому випадку використовуємо спеціальну рідину чи вологі серветки згідно з інструкцією на упаковці. 

Корисні поради щодо поверхневого очищення ноутбука

  • Перед тим, як почати чистку, треба виключити ноутбук та від'єднати його від кабелю живлення.
  • Якщо у вас немає компресора чи балона з повітрям, можна витрусити пил та крихти з-під клавіш, перевернувши й легко потрусивши пристрій.
  • При використанні стисненого повітря одягніть захисні окуляри. Тримайте насадку на відстані 1-3 см та працюйте короткими імпульсами.
  • Під час чищення портів не використовуйте гострі предмети.
  • Якщо немає слушного засобу, монітор можна мити дистильованою водою. Щоб прибрати жирні плями на решті поверхонь, змочіть мікрофібру, ватну паличку чи диск у невеликій кількості ізопропілового спирту.
  • Не надто змочуйте поверхні — вода не повинна потрапити у середину гаджета. Вам буде достатньо навіть злегка вологої серветки.
  • Не слід застосовувати грубі щітки чи абразиви, щоб не подряпати поверхні.

Почніть піклуватися про свій ноутбук вже сьогодні! Якщо після обслуговування ви не їсте за комп'ютером, користуєтесь гаджетом виключно помитими руками та підтримуєте чистоту повітря у кімнатах, крім сухого протирання мікрофіброю та щорічного обслуговування в СЦ вам нічого не знадобиться. Таке ставлення до техніки набагато подовжує термін її служби.

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: