23 вересня 2024   17:03   758

Хібукі терапія: ізраїльський досвід для дітей, який уже працює у Краматорську

Хібукі терапія: ізраїльський досвід для дітей, який уже працює у Краматорську
Вона допомагає дітям долати стрес від травматичних подій війни.

Хібукі – м’який іграшковий песик з довгими лапами та сумними очима. Втім це не просто іграшка, а центральний елемент нової терапії, яку вже почали застосовувати у Волонтерському центрі Краматорська.

Слово "хібук" на івриті означає "обійми", - іграшка й справді є собакою-обіймакою. Методику роботи з цим милим песиком розробили в Ізраїлі, щоб допомогти долати стрес, страхи та покращувати емоційний стан дітям, що отримали травматичний досвід війни.

Катерина Оніщенко, директорка благодійного фонду "Волонтерський Центр Краматорська", розповіла Kramatorsk Post:

- Хібукі спеціально розробили так, щоб дитина могла тримати її біля себе постійно. Завдяки липучкам на лапах її можна "обійняти" та не відпускати. Усі деталі – від приємного на дотик матеріалу до виразу обличчя і навіть кишеньки на животі ретельно продумані, щоб дитина перебувала у стані максимального психологічного комфорту.

Працівники Волонтерського центру навчалися безпосередньо у Діани Шарон-Максимов, ізраїльської психологині, яка й започаткувала цю терапію.

У межах програми проводяться не лише ігри з Хібукі, але й інші арттерапевтичні вправи, як-от "Захисна парасолька", яка допомагає стабілізувати емоційний стан дітей, та граттаж – метод, коли діти "продряпують" темряву, символічно долаючи страх.

Ключовою фігурою, однак, залишається Хібукі.

- Ця іграшка стає особистим помічником дитини у відновленні емоційної рівноваги. Після завершення терапії Хібукі залишається з дитиною як символ підтримки та захисту, - каже пані Катерина.

Проєкт поступово набирає підтримку у Краматорську. На заняття навіть завітав волонтер з Німеччини Леон Вебер. Стійкість місцевих дітей викликала його захоплення. Він обіцяв бути їхнім голосом у світі, розповідаючи про те, що вони переживають та чого потребують.

Для Катерини Оніщенко ідея втілення Хібукі терапії була давньою мрією, яку нарешті вдалося реалізувати.

На жаль терапія наразі не може бути масштабована для всіх дітей Донеччини. Цьому заважають фінансові обмеження, позаяк песик "йде" додому з дитиною, а коштує він чималі гроші (близько 1000 грн).

На пробні заняття з Хібукі терапії запрошували дітей, які раніше долучалися до активностей Центру. А щоб цей проєкт розвивався далі, Катерина Оніщенко просить усіх небайдужих приєднатися до його підтримки.

- Кожна дитина потребує нашої допомоги, підтримки та участі, – підкреслює вона.

Підтримати цей та інші проєкти Волонтерського центру можна на їхньому сайті.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: