26 вересня 2024   15:59   349

Чи всі документи підлягають апостилюванню?

Багато наших співвітчизників з тих чи інших причин виїжджають за кордон, і для того, щоб їхні документи були підтверджені, необхідне проставлення спеціального штампа, який називається апостиль документів.

Саме з ним документ набуває юридичної сили за кордоном. Проставлення апостиля – найпростіший та найпоширеніший варіант, який громадяни України найчастіше використовують. 

Апостиль проставляється на таких паперах:

  1. Освітні документи, які підтверджують освіту (апостиль диплома чи атестата).
  2. Документи підтвердження юридичного статусу (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).
  3. Нотаріально завірені копії документів.
  4. Документи, які підтверджують право власності (наприклад, свідоцтва на право власності на нерухомість).
  5. Юридичні угоди, які потребують підтвердження за кордоном.
  6. Судові рішення для визнання їх в іншій країні.

Якщо вам потрібно проставити апостиль, це можна зробити в бюро перекладів Legalab. Співробітники цієї компанії гарантують виконання замовлення у стислі строки. Апостиль на документ може проставлятися в різні терміни. Це залежить від міністерства, в якому він буде апостилюватися. Але кожен громадянин України повинен знати, що не всі документи можливо легалізувати таким чином. 

Документи, які не підлягають апостилюванню

В Україні не підлягають апостилюванню такі документи, як внутрішні паспорти, тимчасові посвідчення, військові та адміністративні документи, внутрішні рішення та довідки, які не вимагають міжнародного визнання, приватні листи, особисті повідомлення тощо.

При виникненні питань щодо конкретного документа краще звернутися до співробітників організації, яка займається апостилюванням. Якщо у вас немає часу самостійно займатися документами при виїзді за кордон, зверніться до бюро перекладів (Київ). Ціни на послугу будуть узгоджуватися при укладанні угоди.

Альтернативи апостилю

У деяких випадках апостиль документів не може бути використаний для легалізації. В такому разі підійдуть інші способи локалізації:

  1. Консульська легалізація – документи легалізуються в консульствах або у посольствах країни, де вони будуть використовуватися.
  2. Нотаріальне засвідчення – деякі країни приймають документи, які були засвідчені нотаріусом, без апостиля. 
  3. Сертифікація документів – в деяких випадках органи влади можуть надавати сертифікати або підтвердження, що документ є дійсним.

Деякі країни можуть приймати документи без необхідності легалізації, якщо існують двосторонні угоди про визнання документів.

При виборі альтернативного варіанту важливо знати законодавчу базу країни до якої планується виїзд на постійне проживання або на тимчасове перебування. Ви вже знаєте в яку країну будете виїжджати? Якщо вам потрібен апостиль документів (Київ) терміново, зверніться до Legalab – там швидко та якісно виконають ваше замовлення.

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: