4 жовтня 2024   12:29   322

Як створити ефективну крауд-маркетингову стратегію

Технологія крауд-маркетинга заснована на використанні для просування компанії, товарів та послуг сили суспільної думки.

Реалізується воно шляхом розміщення коментарів та відгуків на тематичних ресурсах — форумах, сайтах рекомендацій та відгуків, сторінках у соцмережах тощо. У постах розміщуються посилання на певний сайт. 

Краще за все за впровадженням крауд-маркетингу для свого бізнесу звернутися до фахівців https://embo.com.ua/uk/crowd-marketing/, які, маючи багатий досвід, грамотно реалізують всі етапи процесу. 

Етапи розробки та реалізації крауд-маркетинга 

Залежно від бренду, галузі й очікуваного результату кроки можуть відрізнятися. Ми розглянемо базові етапи.

1. Дослідження та аналіз цільової аудиторії (ЦА) 

На цьому етапі необхідно визначити, хто є потенційними клієнтами, де вони знаходяться, якими платформами користуються, якими темами цікавляться. В процесі здійснюється сегментація ЦА за демографічними та психографічними характеристиками, досліджуються популярні майданчики, на яких вона присутня, аналізується поведінка та уподобання.

2. Визначення мети кампанії

Цілі варто формулювати за SMART-принципом. Вони повинні бути конкретні, зрозумілі, актуальні, вимірювальні, досяжні, мати часові рамки. Наприклад, такі:

  • підвищення впізнаваності бренда;
  • збільшення трафіка на сайт;
  • генерація лідів та підвищення конверсії;
  • покращення репутації та довіри до бренда.
  • нарощування маси посилань;
  • розповсюдження контенту.

Як створити ефективну крауд-маркетингову стратегію

3.  Розробка (планування) крауд-маркетингової кампанії 

Реалізується цей етап у такій послідовності:

  • вибір конкретної стратегії, залежно від поставленої цілі: класична, природна, слідами конкурентів, ТОП за ключовими запитами, комплексна тощо. Кожна з них має свої особливості реалізації. Але це тема окремої статті;
  • визначення типів контенту, який буде публікуватися: огляди, рекомендації, відповіді на питання, інформаційні статті, гайди, відео, інфографіка тощо;

Важливо! Цільова аудиторія, з якою відбувається взаємодія, не повинна відчувати, що їй щось нав’язують чи намагаються продати.

  • розробка контент-плану та графіка публікації постів; 
  • вибір конкретних ресурсів для взаємодії з ЦА — форуми, сайти, блоги, інші онлайн-спільноти;

Важливо! Основний критерій вибору — релевантність платформи. Також слід врахувати довіру до ресурсу, відвідуваність, залученість, перевірити на траст та спам. Для пошуку можна використати такі інструменти: пошук Google за розширеними налаштуваннями, Google Alerts, Talkwalker. 

  • створення ТЗ.

Зверніть увагу! ТЗ має містити тип платформи, кількість та вид посилань, часові рамки для їх розміщення, інформацію про компанію чи товар — що можна говорити, чого не слід згадувати. 

4. Упровадження стратегії 

Насамперед слід визначитися зі шляхами реалізації стратегії. Це можна робити самостійно, використовуючи автоматизовані інструменти, залучити фрілансерів, найняти штатного спеціаліста в офіс або делегувати це завдання професіоналам з аутсорс агенцій.  

Варто знати! Кожен підхід має плюси та мінуси. Крауд-маркетинг своїми руками — ідеальний варіант для мікробізнесу, економить фінанси, проте вимагає багато часу та сил. Розраховувати на “бум трафіка” у цьому випадку не варто. Фріланс вивільняє час, але створює ризики отримати низькоякісний контент, якщо співробітник не надто добросовісний. Залучення професіоналів з агенції забезпечує результат, проте потребує фінансових витрат.

Наступний крок — написання та публікація запланованого контенту. 

Важливо! Тексти мають допомагати розв’язувати проблеми, демонструвати користь продукту на власному досвіді. 

5. Моніторинг та аналіз результатів

Ефективність (KPI) крауд-маркетингової кампанії необхідно постійно відстежувати та аналізувати за такими параметрами:

  • кількість згадок про бренд, товар, послугу;
  • рівень залучення аудиторії;
  • трафік на сайт та конверсії;
  • зворотний зв’язок та відгуки користувачів.

Аналіз дасть можливість визначити, який елемент спрацював, а який ні, тому слід відстежувати ефективність кожного параметра. Для аналізу можна використовувати автоматизовані сервіси на кшталт Majestic та Ahrefs, фільтри Word of Mouth, за назвою чи типом.

Зверніть увагу! Головна помилка в крауд-маркетингу — завищені очікування. Не варто розраховувати на швидкі результати. У середньому потрібно близько двох місяців, щоб отримати дані для аналізу.   

6. Коригування стратегії

Для покращення результатів маркетингової кампанії стратегію потрібно коригувати, враховуючи зміни в поведінці аудиторії та на ринку.

Крауд-маркетинг — це дієвий спосіб просування. При правильному підході він здатен суттєво посилити присутність бренда в онлайн-просторі та покращити його репутацію, а також збільшити трафік та конверсію. Ключем до успіху є ретельне планування, створення корисного та різноманітного контенту, активної взаємодії з цільовою аудиторією. 

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.