Краматорець з "Миротворця", якого підозрюють у звʼязках з "ДНР", став комбатом української тероборони
Крім того, він сидів у вʼязниці за вбивство і має судимість за зберігання зброї.
У серпні цього року мешканець Краматорська Сергій Салаватов став командиром 107-го окремого батальйону територіальної оборони.
За даними журналістів hromadske, він може бути пов’язаний із бойовиками терористичної організації "ДНР".
Хоч соцмережі Салаватова почищені, але журналісти знайшли щонайменше два дописи, які показують, що у 2014 році він репостив проросійські та сепаратистські пабліки.
Сам комбат пояснив журналістам, що ці дописи начебто репостила його колишня дружина, а він у 2014-му році мав свій автобізнес і політикою не цікавився. Знайомі родини, з якими поговорили журналісти, ця версія видалася сумнівною - за їхніми даними, колишня Салаватова має проукраїнські погляди.
Ще розслідувачі отримали доступ до телефонних з'єднань комбата у 2014-му році - цим номером він користується й досі. Виявилося, що з травня по червень того року він спілкувався Межлумом Дамірчаном, співробітником так званого "міністерства внутрішніх справ" "ДНР", якого СБУ розшукує за створення терористичної групи, Антоном Кальченкоом, бойовиком сепаратистської банди "Русич", а також Олександром Алєксєєвим — членом так званого "Общєго собранія" у Краматорську, яке, зокрема, займалося створенням так званого "народного ополченія".
Сергій Салаватов нікого з цих людей не пригадує.
"Навіть не розумію, про кого ви говорите. Я ж вам повторюю: автобізнес — рихтування, зварювання, фарбування. І які клієнти могли мені дзвонити, я без поняття", — сказав він журналістам.
12 і 13 травня 2014 року Сергій Салаватов два рази телефонував на гарячі лінії для запису в так зване "народне ополчення" "ДНР" і двічі йому звідти передзвонювали. На російському сайті для вербування бойовиків та найманців, де дані публікувалися ще 10 років тому, також можна знайти номер та пошту Салаватова. У графі "чим можу допомогти" Салаватов зазначив: "Участю, працював за наймом".
Крім того, у розпорядженні журналістів є свідчення про те, що у 2014 році Сергій Салаватов ходив на так званий "референдум" на підтримку "ДНР".
Дані про Салаватова на сайті "Миротворець", де збирається інформація про посібників проросійських бойовиків.
Ще цікаві факти з біографії комбата - у 90-х він отримав девʼять років вʼязниці за вбивство, а у 2019-му його судили за незаконне зберігання зброї (дали трирічний умовний термін).
Усе це не завадило Салаватову будувати військову кар’єру в ЗСУ. З кінця 2015 року він служив у Силах спеціальних операцій, а з початку повномасштабного російського вторгнення - у теробороні.
Виявилося, що командування тероборони не перевіряло Салаватова перед призначенням на посаду командира батальйону, бо "проведення перевірки осіб щодо причетності до незаконних збройних формувань не входить до повноважень командирів військових частин".
Коли ж за наполяганням журналістів щодо Сергія Салаватова провели службове розслідування, то виявилося, що він - "чистий" і не мав звʼязків з "ДНР". Це показала перевірка на поліграфі та інші "фільтраційні заходи", але, за даними джерел журналістів, поліграф був формальний. Конкретних запитань, щодо того, чи знає Салаватов згаданих у розслідуванні бойовиків, про що вони спілкувалися, чому він подавав свої дані в так зване народне ополчення — не було. На загальні запитання, чи був Салаватов "ДНРівцем" — він відповів "ні".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.