Цьогорічний радіодиктант стартує вже за кілька годин.Зібрали кілька нескладних порад, що допоможуть з його написанням.
25 жовтня об 11:00 розпочнеться радіодиктант національної єдності. До його написання можна долучитися на наступних платформах:
• на Українському Радіо та “Радіо Культура”;
• в
телеефірі “Суспільне Культура”;
• на
YouTube-каналі Українського Радіо;
• на
Facebook-сторінці “Суспільне Мовлення”.
Напередодні ми звернулися до викладачки української мови та волонтерки з Краматорська Оксани Муравльової за порадами, як до нього підготуватися.
“Все дуже просто: мати величезну любов до рідної мови, бажання взяти ручку до рук (бо через технології ми про ручку забуваємо), підготуватися емоційно - лише з гарним настроєм все вийде. Адже диктант - це лише краплинка нашої поваги до державної мови України. Не треба зациклюватися на забутих правилах, важливо уважно слухати диктора”, - радить мовознавиця.
Та додає, що у підсумку під час написання диктанту важливі три речі: настрій, бажання й уважність.
Схожу думку
висловлюють і співорганізатори радіодиктанту “Суспільне Культура”, адже він не про оцінки, не про конкуренцію та не про суворих вчителів. Навпаки, Радіодиктант національної єдності про спільні цінності, які об'єднують людей різних занять і віку в різних куточках світу. Тому радять залишити у минулому пережиті шкільні травми, спробувати створити навколо себе комфортну атмосферу. Можливо, зібратися компанією, тому що “колективний розум”, на відміну від шкільних вимог, повністю прийнятний під час написання саме Радіодиктанту. Або, навпаки, можна усамітнитися, якщо це допоможе не нервувати та не асоціювати його з неприємним шкільним досвідом.
Щодо практичних порад, які стануть у пригоді в разі наявності сумнівів щодо граматичних та орфографічних моментів:
•
електронна версія чинного правопису 2019 року, виданого "Науковою думкою", якщо не впевнені у вірності написання;
•
тлумачний словник, якщо не зовсім вловлюєте значення певних слів;
•
перекладач, якщо час від часу забуваєте, як перекласти щось із російської.
Відправити написаний диктант на перевірку можна офлайн та онлайн:
• надіслати текст паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
• сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media.
Нагадаємо, авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності-2024 є письменниця Оксана Забужко. А читатиме його поет, нині військовий з Краматорська Павло Вишебаба.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.