11 грудня 2024   12:47   322

Відмова мобілізувати молодь посилила напругу між Зеленським та Байденом, - The Telegraph

Відмова мобілізувати молодь посилила напругу між Зеленським та Байденом, - The Telegraph
Суперечки щодо зниження мобілізаційного віку призвели до напруги у відносинах Володимира Зеленського та Джо Байдена.

Про це пише видання The Telegraph, інформує Цензор.НЕТ.

Зазначається, що між двома лідерами було багато суперечок протягом майже 3 років повномасштабної війни РФ проти України. Але ця може стати останньою.

Журналісти назвали заяву Зеленського щодо мобілізації "однією з найбільш відвертих атак" на Байдена.

Протягом останніх тижнів від США лунають заклики (публічні й непублічні) до України щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років. Це пояснюють нестачею військових на фронті, через що РФ просувається на сході.

Так, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що для того, щоб стримати фронт потрібні не лише гроші та боєприпаси, а й люди.

"Багато хто з нас вважає, що необхідно залучати до бойових дій молодших людей. Зараз 18-25-річні не воюють", - сказав він на міністерській зустрічі НАТО.

Згодом Зеленський розповів про свої слова Трампу, що "Путін боїться лише його і, можливо, Китаю", а також, що найпершим пріоритетом має бути зброя і зниження військового потенціалу Росії, а не мобілізаційного віку.

"Український президент завдав прощального удару, спрямованого безпосередньо на Байдена, який ще 42 дні залишатиметься найвпливовішим лідером у світі", - зазначили журналісти.

Видання пояснило, що через вікову структуру населення України група 18-25 річних є менш чисельною, порівняно зі старшими поколіннями. Тому є небезпека для демографії у майбутньому.

Зниження мобілізаційного віку

Нагадаємо, раніше високопоставлений посадовець сказав ЗМІ, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена закликає Україну негайно збільшити чисельність збройних сил шляхом призову більшої кількості бійців і перегляду мобілізаційного законодавства, щоб дозволити призов до армії осіб віком від 18 років.

19 листопада радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україна повинна посилити мобілізацію, щоб покращити ситуацію на фронті. Однак жодна окрема система озброєнь не є вирішальною у російсько-українській війні.

У МЗС повідомили, що Україна на переговорах із західними партнерами дійсно обговорює тему мобілізації та зниження мобілізаційного віку, однак нині проблемою є затримання обіцяних постачань необхідного озброєння.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна має ухвалити непрості рішення про подальшу мобілізацію.

Видання WP зазначало, що навіть попри прискорення постачань необхідної зброї Україні, в адміністрації чинного президента США Джо Байдена зростає розчарування відмовою українських лідерів знизити призовний вік із 25 до 18 років.

У Держдепі заявили, що у разі зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років Сполучені Штати та їхні союзники готові забезпечити спорядженням українських призовників.

Президент України Володимир Зеленський згодом заявив, що виступає проти зниження мобілізаційного віку. Натомість він закликає постачати техніку і знижувати військові спроможності Росії.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: