Удар по базі ОМОН у Грозному став ще одним випадком застосування Аеропракт А-22, які українська розвідка з початку цього року "модифікувала в односторонні ударні безпілотники".Як інформує
Цензор.НЕТ, про це пише Forbes.
У виданні зазначають, що цей літак-дрон може пролетіти до 1300 кілометрів. У нього є додатковий бак пального, а також системи дистанційного наведення та вибухових навантажень. Раніше такі літаки вразили фабрику безпілотників, ракетний дослідницький центр і військово-морську базу з кораблями.
Кадри, зняті очевидцями в Грозному під час атаки 15 грудня, показали "деякі нові подробиці про саморобний ударний безпілотник", ідеться в публікації.
Так, БПЛА мав непрозорі заглушки, які закривали зазвичай прозоре скло навколо кабіни A-22. Також журналісти вважають, що дрон раніше мав реєстраційний номер на хвості. На кадрах за 15 грудня видно фарбу на місці номера.
"Це може означати, що розвідувальне управління шукає вживані А-22 для своєї програми безпілотників, а не бере всі планери безпосередньо з київського заводу Аеропракт", - пише Forbes.
Попадання в ціль викликало вогняний вибух, при цьому не було хвилі уламків, якої можна було б очікувати від спеціально виготовленого боєприпасу для далекобійних ударів, як-от у британській крилатій ракеті Storm Shadow.
Що відомо про Аеропракт А-22?Аеропракт А-22 - надлегкий двомісний літак українського виробництва, який було сконструйовано Юрієм Яковлевим. Випускається компанією Аеропракт.
Перший політ здійснений у 1996 році. Початок експлуатації - у 1999.
А-22 побудований за аеродинамічною схемою підкосного високоплана з Т-подібним хвостовим оперенням. Конструкція суцільнометалева. Низка деталей виконані зі склопластику. Крило пряме з тканинною обшивкою. Шасі не прибирається, триопорне з носовою керованою стійкою. Колеса всіх стійок мають однаковий розмір і закриті обтічниками. Силова установка складається з поршневого двигуна повітряного охолодження "Ротакс-912" з трилопатевим повітряним гвинтом. Кабіна екіпажу закрита з великою площею скління. Доступ у кабіну здійснюється через 2-бічні двері. Крісла пілотів у кабіні розташовані пліч-о-пліч.
Нагадаємо, зранку 15 грудня Грозний (Чечня, РФ) було атаковано безпілотниками. За даними місцевих мешканців, під ударом опинилися база ОМОНу і 2-й полк.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.