Низка африканських країн свідомо налагоджують зв'язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.Програма вербування переважно націлена на молодих жінок.
Про це йдеться в розслідуванні "Голосу Америки", інформує
Цензор.НЕТ.
Йдеться про російську програму "Алабуга старт" (Алабуга - це татарська назва Єлабуги - ред.), яка зображує "красиві перспективи життя" для африканських жінок в російському Татарстані. Попри те, що на сайті не вказується, що він адресований саме жінкам, але саме вони присутні в усіх рекламних роликах.
Зазначається, що програма спеціально націлена на молодих жінок, оскільки її організатори вважають, що молоді чоловіки з Африки "можуть бути занадто агресивними та небезпечними".
Вербувальники користуються тим, що багато африканських країн мають дуже високий рівень безробіття.
"Росія пропонує їм (жінкам, - ред.) привабливо упаковані та привабливо продані робочі пропозиції", - йдеться у матеріалі.
Утім Росія свідомо не розповідає усю правду, каже Девід Олбрайт, засновник Інституту науки і міжнародної безпеки та автор звіту, що викриває програму, яка експлуатує молодих жінок.
"Заявники не знали, що вони працюватимуть по суті в компанії, яка перебуває під санкціями США та Європи, виробляючи безпілотники, які використовуються для руйнувань українських цивільних цілей... І тому в цьому сенсі вони є співучасниками злочину, міжнародного злочину...", – сказав Олбрайт.
Олбрайт наголошує, що на заводі виготовляють саме іранські дрони Shahed-136.
Зокрема, у першій половині 2023 року близько 100 студентів Alabuga Polytech їздили до Тегерана на двомісячне навчання з виробництва дронів, йшлося у розслідуванні The Washington Post.
Співпраця з африканськими урядамиОлбрайт стверджує, що представники "Алабуги" нещодавно відвідали Сьєрра-Леоне, Замбію та Мадагаскар, підписавши меморандуми про співпрацю з місцевими організаціями. Ці зв'язки, як він вважає сигналізують про потенційне розширення зусиль з вербування.
Деякі африканські уряди є свідомими партнерами "Алабуги". Зокрема, про набір за програмою "Алабуга старт" є оголошення на сайті міносвіти Нігерії. Схожі повідомлення розміщені на урядових сайтах Уганди, Малі та Буркіна-Фасо та в азійському Бангладеші.
Раніше британська розвідка повідомляла, що РФ активізувала спроби вербувати африканців для участі у бойових діях в Україні, оскільки вже відчувається нестача мобілізаційного ресурсу серед в’язнів, а проводити мобілізацію небезпечно для російської влади.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.