23 грудня 2024   15:39   286

ТОП-3 програмних неполадок в ноутбуках, їх діагностика та усунення

Несправності програмного характеру - це проблеми, які виникають у роботі операційної системи або додатків, тим самим порушуючи стабільність і функціональність ноутбука.

Тут зібрано найпоширеніші з них, а ще більше цікавого про комп'ютери, їхні неполадки та ремонт - в блозі https://rns.com.ua/.

ТОП-3 програмних неполадок в ноутбуках, їх діагностика та усунення

Проблеми з драйверами

Якщо роботу драйверів порушено, користувач помітить повну і, на перший погляд, незрозумілу відсутність звуку, неможливість під'єднання до Wi-Fi або Bluetooth, непрацюючі USB-порти, збої в синхронізації з периферійними пристроями - мишею, клавіатурою, принтером або навіть вбудованим дисплеєм.

Джерела проблеми: драйвери можуть бути повністю відсутніми, наприклад, після перевстановлення Віндовс, не підходити до вашого типу обладнання, застаріти або пошкодиться через вірусну атаку. 

Як продіагностувати і виправити?

Відкрийте «Диспетчер пристроїв» і перевірте стан драйверів. Якщо ви бачите:

  • Червоний хрестик, значить пристрій вимкнено. Для розв'язання проблеми натисніть на нього правою кнопкою миші та виберіть «Увімкнути».
  • Знак питання - драйвер відсутній або не розпізнаний.
  • Жовтий трикутник зі знаком оклику - потрібне оновлення або виправлення драйвера.

В останніх двох випадках спробуйте натиснути на «Оновити драйвер». Якщо це не вирішує проблему, видаліть старий драйвер і встановіть нову версію драйвера, завантажену з офіційного сайту виробника.

Збої в ОС

Про некоректну роботу операційної системи свідчать довгий запуск Віндовс і програм, неможливість запустити потрібний софт, зависання, мимовільне перезавантаження або вимкнення комп'ютера, поява синього «екрана смерті» тощо.

Причини: такі несправності можуть бути спричинені пошкодженням системних файлів унаслідок вірусних атак або ручного видалення необхідних файлів, конфліктів у системних процесах і програмах, а також з'явитися через установлення неофіційних оновлень, авторських прошивок тощо. 

Що можна зробити вдома?

Перезавантажте ноутбук, перевірте систему на віруси, видаліть нещодавно встановлені програми / оновлення, якщо вони спричиняють збої. Запустіть автоперевірку та відновлення системних файлів:

  • Натисніть Win + R (відкриється вікно «Виконати»).
  • Введіть cmd і натисніть Ctrl + Shift + Enter, щоб запустити командний рядок із правами адміністратора.
  • У рядок вводимо sfc /scannow і чекаємо завершення процесу. 

Також у відновленні працездатності системи допоможуть такі програми, як Microsoft Troubleshooter (усуває загальні помилки ОС), CCleaner (очищення та налаштування), Driver Booster (оновлення драйверів), Advanced SystemCare (оптимізація та усунення помилок), Restoro (відновлення даних) тощо. У крайньому разі, ви можете перевстановити Windows для повного усунення проблеми.

Віруси та шкідливе ПЗ

«Заражений» ноутбук доставляє користувачеві найрізноманітніші проблеми - це можуть бути нав'язливі рекламні вікна, збої в роботі софту, мимовільне відкриття програм або веб-сайтів, видалення або пошкодження файлів тощо. До всього іншого, прихована робота вірусів збільшує навантаження на процесори, призводить до перегріву пристрою, швидкого розрядження акумулятора і уповільненої швидкодії системи. 

Звідки беруться віруси? Шкідливі програми потрапляють на ПК під час завантаження даних із ненадійних джерел. У групі ризику люди, які не використовують антивірусні програми, необдумано переходять за загальнодоступними посиланнями, завантажують піратське ПЗ тощо. 

Рішення: запустіть повне сканування системи надійним антивірусом. Для цього підійдуть такі програми, як Microsoft Defender, AVG, Bitdefender Total Security тощо. Після перевірки дисків ви зможете «ізолювати» або повністю видалити виявлені шкідливі дані. Також ви можете:

  • Відключити «Автозавантаження» програм у диспетчері завдань (панель викликається комбінацією Ctrl+Shift+Esc), якщо вони виглядають підозріло.
  • Перевірте налаштування браузерів - віруси часто змінюють «домашню сторінку» або тип пошукової системи, а також можуть встановити небажані розширення.

Самостійно визначити причину й усунути програмну несправність не завжди буває просто, тому, якщо ваш ноутбук якимось чином вийшов з ладу, найкращим рішенням буде звернутися до професійного сервісного центру. Досвідчені фахівці проведуть ретельну діагностику, запропонують оптимальні варіанти розв'язання проблеми й оперативно виконають ремонт із гарантією на проведені роботи.

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: