24 грудня 2024   09:22   310

Україна розробляє нову ракету "Трембіта", що долетить до Москви, - The Economist

Україна розробляє нову ракету "Трембіта", що долетить до Москви, - The Economist
Україна продовжує розвивати ракетну промисловість попри невизначеність з подальшою військовою допомогою від союзників.

Реалізація української ракетної програми передбачає появу ракети "Трембіта" із дальністю 200 км.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на The Economist.

Що відомо про розвиток ракетної програми?

Зазначається, що "Трембіта", яка летить зі швидкістю 400 км/год із дальністю 200 км, — один з кількох ракетних проєктів, які, як сподіваються в Україні, сприятимуть відродженню вітчизняної промисловості.

Двигун ракети "Трембіта" є сучасною версією імпульсного реактивного двигуна, вартість якого складає 200 доларів. Оригінально цей двигун використовувався в німецькій бомбі V-1 у 1944 році.

Однак для досягнення Москви в Україні розробляється більш потужна модель. Серійне виробництво заплановано на період після остаточних польових випробувань.

Але Україні все ще потрібен час, якого може не вистачити. Високопоставлений співробітник Служби безпеки зазначив, що потрібно щонайменше рік до виробництва ракет у кількості, діапазоні та можливостях, які могли б серйозно загрожувати Росії.

Ще одна складність - фінанси. Уряд підтримує виробництво будь-якої ракети, яка показала, що може літати. Приватним виробникам пропонується прибуток у 25%, що і виробникам безпілотників.

Інші ракетні проєкти України

Economist пише, що до польотів вже готові близько п’яти нових ракетних і безпілотних систем, а також ще десяток менших проєктів. Найвідоміші з них — ракета "Нептун", що адаптована з протикорабельної зброї й потопила російський флагман "Москва" у 2022 році, та тактична балістична ракета "Грім-2" (або Сапсан).

Віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров заявив, що 2025 рік стане "роком української крилатої ракети".

Секретне виробництво

За словами джерела видання, нове партнерство із західними союзниками - найкращий спосіб масштабування виробництва. Але не кожна країна охоче ділиться своїм досвідом і компетенцією, обладнанням і пов'язаними з виробництвом ризиками.

Видання зазначає, що виробництво ракет під час війни вивело ракетобудування на новий рівень — підземний. Частину виробництва перенесли до захищених бункерів, а компоненти виготовляються на сотнях прихованих об'єктів.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: