24 грудня 2024   19:32   302

Кабмін затвердив стратегію розбудови прикордонної інфраструктури з ЄС і Молдовою до 2030 року. Що передбачено?

Кабмін затвердив стратегію розбудови прикордонної інфраструктури з ЄС і Молдовою до 2030 року. Що передбачено?
Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розбудови прикордонної інфраструктури до 2030 року.

Зокрема, йдеться про автомобільні та залізничні пункти пропуску з країнами-членами Європейького Союзу та Молдовою.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку громад і територій України, - інформує Цензор.НЕТ.

Також до Стратегії було затверджено операційний план заходів для її реалізації.

"Окрім збільшення пропускної спроможності та розвитку інфраструктури, ми також фокусуємось на цифровізації процесу перетину кордону, запровадженні спільного контролю з сусідніми країнами, розбудові мережі сервісних зон. [...] Затвердження Стратегії є одним з індикаторів Ukraine Facility Plan, який ми успішно виконали у відповідний термін", – зазначив віцепрем’єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Основними цілями Стратегії є:

• збільшення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури;
• запуск спільного митного та прикордонного контролю із суміжними країнами;
• цифровізація перетину кордону для зменшення часу очікування в черзі;
• створення мережі зон очікування.

Стратегія включає визначені завдання та результати, які мають бути досягнені, серед яких:

• реконструкція 29 пунктів пропуску,
• спорудження 17 нових пунктів пропуску,
• виконання робіт із реконструкції та залізничних колій, мультимодальних терміналів, електрифікації колій.

Схвалений документ, зокрема, передбачає запровадження механізмів прогнозування піків товаротранспортних і пасажирських потоків для оперативного реагування та перенаправлення транспортних засобів до менш завантажених пунктів пропуску.

Окрім того, операційний план до Стратегії включає деталізовані заходи з розбудови пунктів пропуску та під'їзних шляхів, з термінами виконання завдань та обсягами та джерелами необхідного фінансування.

Раніше повідомлялося, що на Закарпатті оновлять пункти пропуску на кордоні для зменшення черг і прискорення доставки вантажів.

Як повідомлялося, 13 листопада у українсько-молдовському пункті пропуску "Паланка-Маяки-Удобне" призупиняли пропускні операції.

А в пункті пропуску "Росошани-Бричень", що також на кордоні з Молдовою, 2 листопада було відсутнє світло, через що митний контроль громадян та транспорту не відбувався.

Крім того, пункти пропуску на кордоні з Молдовою не працювали й 7 листопада.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.