Видання Financial Times отримало доступ до секретних російських документів 2013-2014 років, у яких йдеться про те, що російські військові готували детальні плани для потенційних атак на Японію та Південну Корею.Про це інформує
Цензор.НЕТ із посиланням на Financial Times.
Документи взяті зі сховища з 29 секретних російських військових файлів, в основному присвячених підготовці офіцерів до потенційного конфлікту на східному кордоні країни у 2008-2014 роках.
"Плани ударів, викладені у витоку російських військових документів, охоплюють 160 об'єктів, таких як дороги, мости і заводи, які були обрані як цілі, щоб зупинити "перегрупування військ в районах оперативного призначення".
Документи свідчать про серйозне занепокоєння Москви щодо вразливості своїх східних кордонів у разі конфлікту з НАТО.
Видання зазначає, що документи, які переважно присвячені підготовці офіцерів до потенційного конфлікту на східному кордоні країни в 2008-14 роках, досі вважаються актуальними для російської стратегії.
Документи містять, пише видання, раніше невідомі подробиці про принципи застосування ядерної зброї і окреслюють сценарії військового моделювання китайського вторгнення і завдання ударів вглиб Європи.
У статті зазначається, що Азія стала центральним регіоном у стратегії правителя Росії Володимира Путіна щодо повномасштабного вторгнення в Україну і, ширше, протистояння з НАТО.
Список цілей для Японії та Південної Кореї містить як військові, так і цивільні об'єкти. Перші 82 цілі мають військовий характер, такі як командні штаби та авіабази, тоді як цивільні цілі охоплюють енергетичну інфраструктуру, зокрема атомні станції та нафтопереробні заводи. Наприклад, в Японії в списку є тунель Канмон, а в Південній Кореї - мости та промислові підприємства.
Енергетична інфраструктура у списку також є пріоритетною: список включає 13 електростанцій, таких як ядерні комплекси в Токаї, а також нафтопереробні заводи.
У Південній Кореї головними цивільними цілями є мости, але список також включає промислові об'єкти, такі як металургійний завод в Пхохані і хімічні заводи в Пусані.
"Плани Росії свідчать про впевненість у своїх ракетних системах, яка, як з'ясувалося, була перебільшеною", - пише Financial Times.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.