За припиненням вогню в Україні могла б спостерігати місія під мандатом ООН.До її складу могли б увійти не лише солдати країн Європи, а й військові з країн Глобального Півдня та Кавказу.
Таку думку в інтерв’ю виданню Welt висловив голова Військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер, повідомляє
Цензор.НЕТ.
"Можлива місія під мандатом ООН, яка включатиме не лише європейців, а й солдатів із Глобального Півдня чи, наприклад, Кавказу. Солдати ЄС, безсумнівно, зможуть зробити значний внесок", - сказав генерал.
За словами Брігера, країни-члени ЄС можуть надати значні сили для моніторингу припинення вогню, залежно від політичного рішення. Генерал зауважив, що спостереження за демілітаризованою зоною вздовж фронту вимагатиме значної військової присутності, можливо, у "високому п’ятизначному діапазоні".
На запитання, чи повинні військові, які увійдуть до такої місії, мати зброю, Брігер відповів, що це питання політичного рішення.
За словами очільника Військового комітету ЄС, якщо є необхідність уникнути відновлення конфлікту та забезпечити ефективність припинення вогню, слід створити виконавчу місію і надати солдатам потужний мандат.
"Це означає, що вони також мали б право втілювати припинення вогню із застосуванням зброї та підтримки з повітря. На цей момент все це звучить дуже теоретично, але такий сценарій може бути втілений у життя",- сказав генерал.
Також в інтерв'ю воєначальник висловив сумніви щодо плану президента США Дональда Трампа швидко припинити війну в Україні шляхом "заморожування" лінії фронту.
"Таке рішення є малоймовірним. Простіше кажучи, це дало б перевагу покласти край смертям. Недолік, однак, полягав би в тому, що конфлікт тривав би й, в гіршому випадку, тривав би десятиліттями; наприклад, як між Північною та Південною Кореєю", - вважає Брігер.
Миротворчі сили в УкраїніНагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Франції Емманюель Макрон обговорить з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском розгортання миротворчих сил в Україні у разі укладення угоди про припинення поточної фази війни між Росією та Україною.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск спростував інформацію про відправлення польських військ в Україну після припинення вогню.
Висока представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас оцінила можливість відправки європейської миротворчої місії до України.
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто висловив готовність підтримати миротворчу місію в Україну, якщо миру буде досягнуто.
Своєю чергою голова МЗС Італії Антоніо Таяні назвав ці дискусії "передчасними".
Німеччина спільно з партнерами розглядатиме можливе розміщення миротворців в Україні в рамках "гарантій безпеки" лише після того, як для цього будуть створені умови, а саме - припинення вогню з РФ.
У МЗС України заявляли, що наразі вже декілька країн розглядають участь у потенційному контингенті західних союзників в Україні. Однак конкретні плани щодо розміщення іноземних військових перебувають на стадії обговорення.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.