Державний секретар США Марко Рубіо зробив певні винятки щодо заморожування іноземної допомоги.Низка гуманітарних програм буде отримувати фінансування, принаймні тимчасово.
Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на відповідне розпорядження американського відомства, - інформує
Цензор.НЕТ.
"Імплементація існуючих програм щодо життєво важливої гуманітарної допомоги повинна продовжуватися або відновитися, якщо вони були припинені", - йдеться у документі.
За словами Рубіо, йдеться про таку гуманітарну допомогу як "основні життєво важливі ліки, медичні послуги, їжа, житло, допомога в харчуванні, а також постачання та розумні адміністративні витрати, необхідні для надання такої допомоги".
Також наголошується, що "таке відновлення має тимчасовий характер, і нові контракти укладатись не повинні".
Втім, не буде жодних винятків для програм, якщо вони передбачають "аборти, конференції з планування сім’ї, питання гендеру" або програми різноманітності, "трансгендерні операції чи іншу допомогу, яка не рятує життя". Щодо них фінансування, як і передбачалося, буде заморожено.
Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що Зеленський доручив урядовцям дати звіт щодо тих програм американської підтримки, які зараз призупинені. Заступниця голови Офісу президента Ірина Верещук анонсувала переговори про відновлення фінансування гуманітарних проєктів.
Також 29 січня стало відомо, що суд США заблокував рішення Трампа щодо призупинення фінансування неприбуткових організацій.
Як повідомлялося, раніше у USAID підтвердили повне призупинення фінансування всіх програм та проєктів в Україні на 90 днів на виконання директиви Держдепу про аудит зовнішньої допомоги. Це рішення стосується усіх країн, де працює USAID, за винятком Ізраїлю та Єгипту.
Українські організації та органи місцевого самоврядування отримують повідомлення про необхідність призупинити реалізацію проєктів, що фінансувались коштом USAID або організацій, залежних від американського фінансування.
USAID підтримує проєкти у понад 100 країнах світу, зокрема в Україні кошти спрямовують у тому числі на відбудову шкіл, надання медичних послуг, ремонт критичної енергетичної системи.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення USAID виділило Україні $2,6 млрд на гуманітарну допомогу, $5 млрд – на розвиток.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.