Прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня заявила, що питання миротворчої місії в Україні має бути переглянуте, зокрема, у форматі європейської ініціативи, якщо НАТО не зможе ухвалити спільне рішення.Про це пише Delfi, інформує
Цензор.НЕТ.
Сіліня наголосила, що питання миротворчої місії в Україні раніше розглядалося виключно як ініціатива НАТО. Однак нині необхідно бути готовими до альтернативного сценарію, який передбачає європейську коаліцію.
"Нам потрібно поговорити про те, чи робиться це і які будуть правові рамки цього, тому що досі ми всі бачили це як спільну місію НАТО", - заявила Сіліня.
Вона також зазначила, що країни Балтії та Скандинавії вже координують свої дії та готові до можливої участі в ініціативі. Якщо ж місія буде організована лише силами ЄС, потрібно визначити, хто командуватиме силами та які гарантії безпеки будуть надані військовим, які беруть участь у ній.
"У нас є готові сценарії, але ми повинні домовитися про ці великі рамки", - підсумувала глава латвійського уряду.
Миротворчі сили в УкраїніНагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Франції Емманюель Макрон обговорить з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском розгортання миротворчих сил в Україні у разі укладення угоди про припинення поточної фази війни між Росією та Україною.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск спростував інформацію про відправлення польських військ в Україну після припинення вогню.
Висока представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас оцінила можливість відправки європейської миротворчої місії до України.
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто висловив готовність підтримати миротворчу місію в Україну, якщо миру буде досягнуто.
Своєю чергою голова МЗС Італії Антоніо Таяні назвав ці дискусії "передчасними".
Німеччина спільно з партнерами розглядатиме можливе розміщення миротворців в Україні в рамках "гарантій безпеки" лише після того, як для цього будуть створені умови, а саме - припинення вогню з РФ.
У МЗС України заявляли, що наразі вже декілька країн розглядають участь у потенційному контингенті західних союзників в Україні. Однак конкретні плани щодо розміщення іноземних військових перебувають на стадії обговорення.
Заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що Росія категорично негативно ставиться до перспективи появи європейських військ в Україні, яку б роль вони не взяли на себе.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.