ТОВ “Славдорстрой” вчергове стало єдиним учасником та переможцем багатомільйонного тендеру.Краматорське управління житлово-комунального господарства (УЖКГ) планує витратити 18,9 млн грн на поточний ремонт доріг у місті. За результатами
тендеру, що проходив за процедурою відкритих торгів з особливостями, укласти договір відомство має намір з єдиним учасником аукціону - ТОВ “Славдорстрой”.
Тендерною документацією передбачається ремонт 13 730 м² доріг, внутрішньоквартальних проїздів і тротуарів. Відновлювати асфальтове покриття планується на ділянках вулиць Кочубея, Краматорська й Актюбінська, які визначатимуться безпосередньо перед початком робіт.
Згідно з техзавданням, майбутній підрядник має виконати:
• фрезерування старого покриття;
• перевезення будівельного сміття;
• розлив модифікованої бітумної емульсії;
• укладання нового асфальтобетону;
• додаткове ущільнення покриття.
Всі роботи він має завершити до кінця 2025 року.
Що відомо про “Славдорстрой”?За даними аналітичної системи
YouControl, це підприємство входить до фінансової групи "СЛАВ груп", співвласником якої є Едуард Бондаренко. Нагадаємо, разом з Максимом Єфімовим він є одним з кінцевих бенефіціарів ПАТ “Донбасенерго” та головою його правління.
“Славдорстрой” зареєстроване у Миколаївці та вже майже 10 років працює на ринку будівництва і ремонту автодоріг. Компанія ремонтує дороги не лише у Донецькій, а й в Харківській і Запорізькій областях.
Протягом всього часу існування підприємство бере участь у тендерах та виграє їх. Згідно з відомостями аналітичної системи, виручка компанії від держзакупівель до повномасштабної війни становила в середньому трохи більше половини від її загального доходу. З 2016 по 2019 роки доходи компанії від державних підрядів поступово зростали, але не перетинали межі в 1 млрд грн на рік. А от вже 2020 та 2021 роки для “Славдорстрою” в розрізі цього стали найбільш “урожайними”. Тоді річні суми виграних компанією тендерів сягнули 3 млрд грн та 2,7 млрд грн, відповідно.
До повномасштабної війни "Славдорстрой" встиг натендерити понад 8 мільярдів гривень. За таких сум не обійшлося без кримінальних проваджень.
Саме у 2020 році журналісти
"Наші гроші" з’ясували, що "Славдорстрой" став абсолютним чемпіоном тендерів Донецького автодору і по всій області, загалом. При чому займав позицію лідера з великим відривом від всеукраїнських фаворитів. Журналісти також описали схему, за якою компанія знаходила собі "спаринг-партнера" для участі у тендерах (найчастіше це була одна й та сама компанія), імітувала конкуренцію на торгах, а замовник відхиляв на аукціонах інших конкурентів.
Так, у 2018 році компанія ремонтувала ділянку дороги Лиман-Зарічне-Новосадове. За версією слідства, ремонт працівники “Славдорстрою” не доробили, однак гроші отримали. За роботи тоді заплатили понад 115, 7 млн грн. Але яку частину цієї суми могли витратити не за призначенням, невідомо.
Ще одну справу слідчі відкрили у 2019 році через ремонт ділянки дороги Київ-Харків-Довжанський. У досудовому розслідуванні йдеться про те, що Служба автодоріг Донеччини та “Славдорстрой” нібито уклали два договори на ремонти одних і тих самих ділянок дороги. А самі ремонти фірма, за версією слідства, виконала неякісно. Шкоду, яку посадовці й підрядники могли завдати бюджету, правоохоронці оцінили у понад 2,9 млн грн.
Того ж року “Славдорстрой” згадали й у кримінальній справі щодо ремонту дороги Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя. Про це йшлося у матеріалі
Вільного радіо. За версією правоохоронців, що компанія порушила норми ДСТУ та використала матеріали нижчої якості, ніж це передбачав договір. Слідчі припускали, що "зекономлені" гроші підрядник розділив із посадовцями.
З початком великої війни загальні доходи компанії помітно знизилися. Водночас з тим частка держзакупівель в них стала помітно більшою. А минулого року її офіційні доходи склалися вже виключно з виграних тендерів і сягнули суми понад 1,14 млрд грн. Загальна ж сума, яку натендерила компанія за час повномасштабки складає близько 3 мільярдів гривень.
В цей період “Славдорстрой” також фігурує в кількох кримінальних провадженнях.
Так, у серпні 2023 року прокуратура клопотала про арешт майна підприємства, вилученого під час обшуків у лютому того ж року (договори, печатки, понад 20 ноутбуків і 12-й айфон - суд задовольнив клопотання частково).
Слідство вважало, ніби директор "Славдорстрою" увійшов у злочинну змову з посадовцями Харківської та Донецької областей "з метою розкрадання бюджетних коштів шляхом укладання завідомо збиткових договорів на ремонт та обслуговування доріг". За даними правоохоронців, протягом 2021-2022 років чиновники за результатами проведення тендерів уклали договори з "Славдорстрой", а отримані компанією гроші перераховувались на рахунки фіктивних підприємств. За даними слідства, внаслідок цих оборудок бюджет втратив понад 48 млн грн.
У відкритому доступі немає інформації, чим закінчилося це досудове розслідування.
Наприкінці січня 2025 року запорізьке слідче управління клопотало про проведення огляду на одній з підстанцій в рамках ще одного кримінального провадження (це клопотання суд задовольнив). В ньому “Славдорстрой” згадується як підрядник та субпідрядник ТОВ “Автомагістраль-Південь”. Обидва підприємства виконували реконструкцію підстанції із будівництвом фортифікаційної споруди та встановленням обладнання у 2023 році. За версією слідства, посадовці Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області на цій реконструкції нібито привласнили бюджетні кошти, завищуючи вартість матеріалів і робіт. На даний час досудове розслідування ще триває. Тому сума, ймовірно, привласнених коштів поки невідома. Однак відомо, що договір підряду зі “Славдорстрой” запорізька Служба відновлення та розвитку інфраструктури уклала на суму у понад 645 млн грн, а з “Автомагістраль-Південь” - на суму близько 5,5 млрд грн.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.