США виступали проти того, щоб включати згадку про гарантії безпеки Україні в двосторонню угоду про розробку корисних копалин.Про це повідомляє
Цензор.НЕТ із посиланням на The New York Times.
Зазначається, що в погодженій Україною та США версії угоди про надра є згадка про те, що Штати "підтримують зусилля України щодо отримання гарантій безпеки, необхідних для встановлення тривалого миру".
Як пише видання, у попередніх проєктах угоди фраза про гарантії безпеки була відсутня.
В матеріалі йдеться, що представники адміністрації Дональда Трампа "наполегливо намагалися" виключити фразу про гарантії безпеки з попередніх версій документа.
За інформацією джерела видання, США стверджували, що ця фраза виходить за межі переговорів про права на видобуток корисних копалин в Україні.
Було незрозуміло, чи означає нове формулювання підтримку конкретних гарантій безпеки з боку США, чи сприяння дипломатичним зусиллям України для підтримки європейської "миротворчої" місії.
Нагадаємо, що 26 лютого ЗМІ опублікували повний текст угоди між Україною та Сполученими Штатами щодо корисних копалин. Основні положення документа вже узгоджено.
Угода про копалини зі СШАНагадаємо, Трамп заявив, що хоче укласти із президентом України Володимиром Зеленським угоду на 500 млрд доларів про доступ до рідкісноземельних ресурсів та природного газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні.
Президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності і за умов гарантій. Наразі цей документ не готовий, щоб захистити інтерес України.
Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.
Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини, яка "відповідає українському законодавству".
Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо США хочуть бачити в угоді про корисні копалини конкретні цифри, то згідно з українським законодавством необхідна буде ратифікація Верховною Радою.
25 лютого видання Financisl Times повідомило, що Україна та США узгодили умови угоди щодо корисних копалин, у Києві готові підписати документ.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.