Україна готова чинити тиск на Європу щодо надання гарантій безпеки через угоду про корисні копалини, враховуючи відмову США взяти на себе відповідальність за безпеку. Про це повідомляє
Euractiv.
Зокрема, вказується, що Україна прагне добитися "м'яких гарантій", залучивши іноземні компанії, які інвестують у країну, для лобіювання своїх урядів з метою захисту підприємств від російських атак. Одним із варіантів таких гарантій може бути також прискорення вступу України до Європейського Союзу.
"Зміна процедури може відкрити шлях до зміни, яка дозволить скоротити кількість вето в процесі вступу та дозволить прискорити процес прийняття рішень по суті, а не чекати, поки такі країни, як Угорщина, накладуть вето", - сказав один з представників ЄС.
Окрім цього, Київ розглядає варіант "жорстких гарантій", які включають нарощування збройних сил, вступ до НАТО та розміщення європейських миротворців у ключових районах для захисту важливої інфраструктури, замість того щоб вони лише спостерігали за лінією фронту.
Як зазначається, також серед можливих варіантів - ідея створення демілітаризованої зони, подібної до тієї, що існує між Південною та Північної Кореєю, або попередня концепція "безпольотної зони", яка була розглянута на початкових етапах війни.
Угода про копалини зі СШАНагадаємо, Трамп заявив, що хоче укласти із президентом України Володимиром Зеленським угоду на 500 млрд доларів про доступ до рідкісноземельних ресурсів та природного газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні.
Президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності і за умов гарантій. Наразі цей документ не готовий, щоб захистити інтерес України.
Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.
Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини, яка "відповідає українському законодавству".
Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо США хочуть бачити в угоді про корисні копалини конкретні цифри, то згідно з українським законодавством необхідна буде ратифікація Верховною Радою.
25 лютого видання Financisl Times повідомило, що Україна та США узгодили умови угоди щодо корисних копалин, у Києві готові підписати документ.
26 лютого Кабмін схвалив підписання угоди про надра зі США.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.