3 березня 2025   16:13   551

"Я хотів привернути увагу до проблем ВПО та в яких умовах вони живуть": розповідає про свій фільм режисер з Краматорська

"Я хотів привернути увагу до проблем ВПО та в яких умовах вони живуть": розповідає про свій фільм режисер з Краматорська
У місті відбувся кінопоказ документальних фільмів молодих українських режисерів.

- Я не вважаю себе за ВПО, - каже Богдан Приходько. - Я краматорець, який тимчасово живе у Києві. Я можу жити будь-де, але мій дім - Краматорськ. Завжди й усюди про це кажу.

Богдан Приходько після кінопоказу у Краматорську. Фото - Максим Ходушко//Kramatorsk Post

У суботу ввечері він представив у рідному місті чотири документальних фільми. Всі роботи створили під час навчання студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого.

Один з фільмів зняв він сам. Закінчивши чотири курси, Богдан (він скорочує себе до Дан) організовує культурні події, волонтерить та знімає документальні фільми.

- Сьогодні дивимося роботи 2023-2024, тож глядачу може бути цікаво порівняти атмосферу, яка була тоді та тепер, у 2025 році, - розповів наш земляк.

На жаль, та на сьогодні всі ці фільми перебувають в обмеженому доступі. Це означає, що подивитися їх можна лише на таких-от кінопоказах, фестивалях або за певну плату в інтернеті.

Відкритими для платного перегляду є два фільми (посилання далі). Перегляд кожного коштує 55 грн, а всі гроші йдуть на благодійність.

Про що були документальні фільми, які показали позавчора у Краматорську

"Оазис" - фільм Алли Мітюкової

Кадр з фільму "Оазис"

Режисерка з Одеси поїхала у сусідню Миколаївську область. Вона показала, як у сільській громаді, де немає школи, люди самі створили домашню школу для кількох першачків. Події відбуваються на День Святого Миколая, тож щирі дитячі очікування переплітаються в кадрі з хвилюваннями дорослих.
У селі боялися, що після виходу цього фільму їм заборонять навчати дітей, але на той час обійшлося. Зверху нічого запропонувати не могли, а тому люди організувалися на місці.

Подивитися "Оазис" можна за цим посиланням.

"Віта" - фільм Віти Стойкової

Цей фільм розповідає історію молодої медсестри, яка працює в пологовому будинку, де зокрема опікується дітьми, від яких відмовилися.

В одному з монологів дівчина зізнається, що до 25 років планувала вийти заміж, народити, але, мабуть, треба переносити все на 30 років.

Разом з тим Віта готується до вступу в армію та розповідає, що її кохана людина зникла на війні.

"Віта" закінчується титрами - її коханий знайшовся і перебуває на реабілітації, а вона якраз уже готується до відправлення у частину.

"Принц" - фільм Олександри Тотоєвої, режисерки з Обухова

Дорослий хлопець, молодий чоловік, дістає солдатиків та згадує, як грався ними у дитинстві.

Кадр з фільму "Принц"

Це герой фільму "Принц", який на кілька днів повернувся з фронту до рідних у Київ. Він разом з коханою відвідує тітку, потім їде додому, - усього на кілька днів.

Кадр з фільму "Принц"

Здається, встиг лише зробити одну затяжку цигаркою, подзвонити батькові, який теж воює (в їхній розмові звучить Синьківка - яка зараз знову гаряче місце на Харківщині) і знову вирушає назад, на війну.

"Новий дім" - фільм режисера Дана Приходька

Кадр з фільму "Новий дім"

Хлопчики 6-9 років відкривають коробки з гуманітарною допомогою:

- О, знову зубна щітка. У мене їх вже тисяча! - каже один з них.

Дістають з коробки ще футболки, труси, якісь яскраві книжки. Це кадри з фільму "Новий дім" - про переселенців з Луганщини, які оселилися у гуртожитку для ВПО на Київщині.

Будинок цих жінок на Луганщині згорів через війну. Кадр з фільму "Новий дім"

- Цим фільмом я хотів привернути увагу до проблем ВПО та в яких умовах вони живуть, тому що це один з найкращих гуртожитків, які є в Україні, - розповідає Богдан. - Я намагався відвідати інші, наприклад, у Кривому Розі, але туди нас просто не пускали. Я навіть не уявляю, в яких умовах мешкають люди там.

Мама та бабуся хлопця живуть у Краматорську. Вони виїжджали на півтора року до Кривого Рогу, але повернулися додому.

- Чи планую я зняти фільм про Краматорськ? - на мить замислюється над питанням Богдан. - Вся моя творчість так чи інакше пов'язана з Донеччиною, тому що мене найбільше турбує та цікавить, тож в майбутньому може бути. Це я раніше думав, про що знімати, а тепер фвідштовхуюся від героя або героїні, незалежно від того, де вони живуть.

Подивитися "Новий дім" можна тут.

Чи ще побачать у Краматорську документальне кіно

На це питання глядачів Дан Приходько відповів, що це цілком можливо. Він їздить з показами по Україні, та раз на місяць міг би привозити кілька фільмів до рідного Краматорська.

Фото та відео надані Даном (Богданом) Приходько. На обкладинці - кадр з фільму "Новий дім".
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: