В Адміністрації президента США Трампа вважають, що мирна угода може містити щось на кшталт обміну територій на гарантії безпеки.Однак переговори ще тривають.
Як інформує
Цензор.НЕТ, про це повідомив радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц в інтерв’ю на телеканалі ABC News.
Журналістка поцікавилася у Волца, чи погоджується він із позицією щодо можливої мирної угоди стосовно України, озвученою ведучим Fox News Шон Ханніті. За таким сценарієм США будуть присутні в Україні через угоду про рідкоземельні метали, й можливо, будуть залучені європейські війська, а Україна не стане членом НАТО. Натомість деякі території, зокрема частина Донбасу, можуть відійти під контроль Росії.
Відповідаючи, Волц зауважив, що схожі переговори велися ще з 2022 року та навіть раніше.
За його словами, можливий компроміс може передбачати обмін територій на гарантії безпеки для України та визначення її майбутнього статусу.
Це буде щось на кшталт обміну територій на майбутні гарантії безпеки, питання майбутнього статусу України. Ми обговорювали це, і як заявляв міністр оборони на зустрічі міністрів оборони НАТО, постійний шлях або постійне членство України в НАТО є вкрай малоймовірним. І це позиція не лише США, а й низки інших країн", - сказав він.Також Волц додав, що головні складові можливої угоди вже відомі.
За його словами, нині тривають переговори з обома сторонами, щоб знайти спосіб сісти за стіл перемовин і через "човникову дипломатію" зупинити війну та припинити загибель людей.
Водночас, на запитання журналістки, чи означає потенційна мирна угода передачу Росії Донбасу та збереження Криму за нею, Волц відповів, що це питання потрібно розглядати з погляду реалістичності та національних інтересів США.
Ми маємо запитати себе: чи це відповідає нашим національним інтересам? Чи це реалістично? Ми обговорювали це з європейцями та українцями. Чи справді ми зможемо вибити кожного росіянина з кожного сантиметра української території, включно з Кримом... Ми буквально втрачаємо сотні тисяч людей за кілька місяців, і це може перерости у Третю світову війну", - відповів він.Волц також наголосив, що, окрім моральних оцінок ситуації, необхідно також зважати на реальні обставини.
"Ми можемо говорити про те, що правильно, а що ні. Але ми також повинні говорити про реальний стан справ. І саме це ми робимо через дипломатію, "човникову дипломатію", переговори на близькій відстані", - підсумував радник Трампа.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.