Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер готовий розмістити тисячі британських солдатів в Україні на період, який буде потрібен для збереження мирної угоди і стримування Росії.Як передає
Цензор.НЕТ із посиланням на NV, про це виданню The Times повідомило високопоставлене джерело в уряді.
"Це буде довгострокове зобов’язання, йдеться про роки… Стільки, скільки буде потрібно для збереження мирної угоди і стримування Росії", - розповіло джерело.
Також у матеріалі зазначається, що близько шести країн, включно з Великою Британією, Францією, Туреччиною, Канадою та Австралією, обговорюють плани відправки до 30 000 солдатів в Україну. Інші держави готові допомогти зі зброєю і логістикою.
Повідомляється, що керівники міністерств оборони "коаліції охочих" зустрінуться в Лондоні 20 березня, щоб обговорити "у великій конкретиці", де слід розмістити миротворчі сили. При цьому поки незрозуміло, чи буде дозволено миротворцям відкривати вогонь по російських солдатах у разі нападу. Ці та інші нюанси обговорюватимуть найближчими днями, повідомило джерело видання.
Видання пише, що миротворців можуть направити в Україну тільки після припинення вогню. Погодження цієї угоди "може бути близьким" з огляду на тісні контакти представників США з Росією та розмову президента Дональда Трампа і диктатора Володимира Путіна, яка очікується 18 березня.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Велика Британія може відправити в Україну 10 тис. військових.
Миротворчі сили в УкраїніНагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Франції Емманюель Макронобговорить з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском розгортання миротворчих сил в Україні у разі укладення угоди про припинення поточної фази війни між Росією та Україною.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск спростував інформацію про відправлення польських військ в Україну після припинення вогню.
Висока представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас оцінила можливість відправки європейської миротворчої місії до України.
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто висловив готовність підтримати миротворчу місію в Україну, якщо миру буде досягнуто.
Своєю чергою голова МЗС Італії Антоніо Таяні назвав ці дискусії "передчасними".
Німеччина спільно з партнерами розглядатиме можливе розміщення миротворців в Україні в рамках "гарантій безпеки" лише після того, як для цього будуть створені умови, а саме - припинення вогню з РФ.
У МЗС України заявляли, що наразі вже декілька країн розглядають участь у потенційному контингенті західних союзників в Україні. Однак конкретні плани щодо розміщення іноземних військових перебувають на стадії обговорення.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.