Сполучені Штати офіційно відновили військову допомогу Україні та повернули обмін розвідданими з Києвом.Однак адміністрація президента Дональда Трампа прагне досягти завершення війни.
Про це заявив речник Пентагону Шон Парнелл, передає
Цензор.НЕТ.
"Військова допомога США для України була поновлена, як і обмін розвідданими з нашими українськими партнерами", - зазначив він.
За його словами, чинна адміністрація США зосереджена на досягненні миру, але також активно працює над підтримкою України.
"Президент дуже чітко заявив ще під час своєї передвиборчої кампанії, що його головна мета – зупинити кровопролиття. Водночас він разом із командою національної безпеки, включаючи міністра оборони Гегсета, намагається виступити посередником у складному переговорному процесі між Україною й РФ у спробах досягти миру, - наголосив Парнелл.Він також зауважив: у Білому домі від початку усвідомлювали, що матимуть місце "складні розмови" з обома сторонами в питаннях звільнення заручників, потенційної угоди про припинення вогню, в контексті територій.
Своєю чергою директор з операцій Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал-лейтенант Алексус Гринкевич також підтвердив, що військова допомога США для України поновлена.
"Ми маємо підтверджені звіти про те, що вона продовжується й надходить в Україну
Призупинення допомоги СШАЗранку 4 березня стало відомо, що президент США Дональд Трамп розпорядився поставити на паузу всю американську військову допомогу Україні, аби змусити Київ продемонструвати "добросовісну відданість" миру.
Один з американських чиновників у коментарі CNN зазначив, що наслідки призупинення наданні військової допомоги з боку США Україна відчує через деякий час. Можливо, кілька днів або тижнів. Проте як тільки запаси зброї та озброєння почнуть вичерпуватися, на країну чекатимуть серйозні наслідки.
Як повідомив журналіст Остап Яриш, рішення США призупинити допомогу Україні перш за все вплине на поставку ракет до ППО та боєприпасів до HIMARS та артилерії.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна наголосив, що рішення США тимчасово призупинити військову допомогу Україні означає, що Європа повинна допомагати Україні більше і швидше, ніж раніше, щоб заповнити цю прогалину.
У матеріалі The Economist йдеться, що рішення США про призупинення допомоги Україні призведе до більшої кількості втрат та руйнувань. Критичними елементами, пише видання, є зброя, її ремонт, ракети до ППО, система Starlink та, ймовірно, найважливіше, обмін розвідданими.
Головний радник президента Литви Гітанаса Науседи з питань національної безпеки Марюс Чеснулевічюс заявив, що рішення Вашингтона призупинити військову допомогу Україні не стало сюрпризом. Проте Європа готує відповідь.
Згодом видання The Economist написало, що наразі офіційного наказу Дональда Трампа щодо призупинення військової допомоги Україні немає.
Сполучені Штати повністю припинили ділитися з Україною усією розвідувальною інформацією, включаючи ту, що можна було використати для ударів по військах РФ на окупованих українських територіях, повідомляло видання Sky News.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф підтвердив, що Сполучені Штати призупинили постачання зброї та передачу розвідувальних даних з Україною.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.