Міністерство охорони здоровʼя скасувало фіктивні інвалідності 74 з 526 прокурорів, які їх мають.Попри таку кількість підтверджених фейкових інвалідностей, Офіс Генерального прокурора не збирається звільняти жодного з цих прокурорів.
Про це повідомляє Центр протидії корупції з посиланням на запит до МОЗ, Генпрокуратури та до Державного бюро розслідувань, передає
Цензор.НЕТ.
Так, у Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України — 61. Ще у жовтні 2024 року було відкрито кримінальне провадження, у якому досліджуються законність набуття інвалідностей працівниками державних і правоохоронних органах.
У ДБР зазначили, що за цей час повідомили про підозру лише 2 з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями — керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області.
Зазначається, що ці два прокурори отримали пенсії за фейкову інвалідність на 1,5 мільйона гривень.
Також жодного з прокурорів, у яких знайшли фейкову інвалідність, не звільнили через те, що в Офісі Генпрокурора не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, повідомили в ОПГ на запит ЦПК.
У прокуратурі на запит ЦПК відповіли, що із Хмельницької прокуратури за власним бажанням звільнилися три прокурори, ще 11 звільнили з адміністративних посад (тобто прокурор і надалі виконує свої функції без зайняття адміністративної посади — заступника чи керівника).
"Таким чином, більшість прокурорів з фейковими інвалідностями залишаються на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Піврічне кримінальне розслідування не дало майже жодних результатів, а натомість показало — ці прокурори можуть уникнути кримінальної відповідальності та продовжити працювати у прокуратурах", - додали у ЦПК.
Корупція у МСЕКНагадаємо, що 5 жовтня у ДБР повідомили, що у керівниці МСЕК на Хмельниччині Крупи виявили під час обшуків $6 млн готівкою.
Також повідомлялося, що керівницю Хмельницького обласного центру МСЕК затримано та повідомлено про підозру у незаконному збагаченні.
Наразі ДБР вивчає списки, знайдені в кабінеті голови Хмельницької МСЕК Крупи. У них зазначені прізвища та фіктивні діагнози.
7 жовтня, Печерський райсуд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою главі Хмельницької обласної МСЕК Тетяні Крупі.
10 жовтня Олександр Крупа — син Тетяни Крупи, звільнився за власним бажанням з посади начальника Управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області.
16 жовтня головред видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов оприлюднив інформацію про те, що 49 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, "дахуючи" корупційну схему слуги народу Крупи у МСЕК та ПФ. Зокрема, журналіст навів перелік імен усіх прокурорів і описав застосовану злочинну схему.
Цензор.НЕТ також опублікував перелік із 30 керівників обласних прокуратур, які отримують найбільші пенсії.
30 грудня президент Зеленський підписав Закон про ліквідацію МСЕК з 1 січня 2025 року.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.