25 березня 2025   19:12   738

В евакуації помер колишній керівник клінічної лікарні Слов'янська Володимир Степанов

В евакуації помер колишній керівник клінічної лікарні Слов'янська Володимир Степанов
Він був батьком Максима Степанова, заочно заарештованого ексміністра охорони здоров'я.

Володимир Степанов, який працював у слов'янських лікарнях з 1977 по 2021 рік, помер минулої середи на 75 році життя в евакуації.

Чим був відомий Володимир Степанов

Володимир Степанов переїхав до Слов’янська з Росії ще у радянські часи. Був відомий у місті як хірург та головний лікар міської клінічної лікарні (колишня Міська лікарня імені В.І.Лєніна).

Кілька років том він потрапив на сайт "Миротворець" з позначкою "сепаратист, посібник окупантів".

Це сталося тому, що як один з 42 депутатів Слов’янської міської ради, Володимир Степанов брав участь 28 квітня 2014 року у позачерговій сесії, на якій проголосував за створення так званої «Народної дружини Слов’янська». Ця "дружина" зіграла вагому роль у короткотривалій окупації росіянами міста у травні-липні 2014 року. На тій самій сесії депутати призначали на посаду «народного мера Слов’янська» В’ячеслава Пономарьова.

Максим Степанов, син покійного, після свого призначення на голову Одеської ОДА розповідав в інтерв'ю каналу «Думская», що та позачергова сесія у квітні 2014 року відбулася під дулами автоматів. Він додав, що його родина ніколи не підтримувала російську агресію проти України.

Очолював міську лікарню у Слов'янську під час пандемії коронавірусу

Саме під час пандемії коронавірусу Максим Степанов став міністром, а його батько Володимир Степанов все ще працював у клінічній лікарні Слов’янська.

В евакуації помер колишній керівник клінічної лікарні Слов'янська Володимир Степанов

Фото - Павла Коротенка/Свої.Сіті

В одному зі своїх останніх інтерв'ю Володимир Степанов розповідав, що найскладніші часи для лікарні були навесні 2020 року:

«Перше з чим ми зіткнулися — це у необхідності придбати кисневі концентратори. На той час їх в інфекційному відділенні було двоє, а потрібно було забезпечити ними всі ліжка. Потрібну кількість придбати було дуже неможливо, навіть за наявності грошей, бо в цьому приладді потребувала вся Україна. Саме тому купували по дві-чотири одиниці у різних місцях».

Вже наступного 2021 року через відсутність міського бюджету у клінічної лікарні Слов'янська почалися проблеми. Керівництво медичного закладу не могло провести тендери на придбання основних медикаментів, харчових продуктів для стаціонарів та паливно-мастильних матеріалів.

Тоді на допомогу прийшли обласна влада у вигляді Департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА, громадська організація «Лікарі без кордонів» та один із найбільших керамічних заводів Слов’янська «Зевс-кераміка».

Звільнення з посади та подальша доля Володимира Степанова після початку великої війни

Влітку 2021 року працівники лікарні, якою керував Володимир Степанов, почали мітингувати через затримки виплат зарплатні, навіть перекривали трасу Харків - Довжанське. Причиною затримки було порушення договору з НСЗУ.

У зареєстрованій згодом петиції пропонували притягнути до відповідальності Володимира Степанова, начальницю відділу охорони здоров'я Олену Джим та заступника міського голови Юрія Підлісного. Саме ці посадовці, на думку авторки петиції Ольги Алтуніної, були причетні до того, що НСЗУ перестала перераховувати кошти за послуги клінічній лікарні. Втім Вадим Лях тоді заявляв, що нікого звільняти не будуть, але позбавлять премій.

У грудні 2021 року Володимира Степанова все ж таки звільнили з посади головного лікаря Міської клінічної лікарні Слов'янська розпорядженням очільника Слов'янської міської військово-цивільної адміністрації Вадима Ляха. Причиною звільнення стало закінчення терміну дії контракту.

Після початку великої війни Володимир Степанов разом з дружиною виїхали з міста. В евакуації він і помер 19 березня 2025 року.

Що говорив Володимир Степанов про діяльність свого сина на посаді Міністра

Про роботу свого сина Максима на посаді Міністром охорони здоров'я Володимир Степанов відгукувався схвально: "Він дуже цілеспрямований, має стрижень, і ніякими нападками ніхто його не зломить".

В евакуації помер колишній керівник клінічної лікарні Слов'янська Володимир Степанов

Максим Степанов - фото з соцмереж

Під час пандемії коронавірусу Максим Степанов активно цікавився як справи, зокрема, і у Міській клінічній лікарні Слов'янська.

Володимир Степанов розповів у березні 2021 "Свої. Сіті", що відколи син став міністром, до нього почали звертатися з проханнями посприяти у вирішенні тих чи інших питань. Він відмовляв, крім одного разу:

"Один раз був випадок, коли потрібно було 12-річну дівчинку визначити до гематолога до Києва, і я підключив сина. Він доручив своїм референтам зайнятися цим, усе вийшло, дівчинку врятували»".

Чому сину Володимира Степанова призначали заочний арешт

13 вересня 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав Максиму Степанову запобіжний захід у вигляді заочного арешту.

Правоохоронці підозрюють його у привласненні та легалізації 500 млн грн у той час, коли він очолював державне підприємство «Поліграфкомбінат» у 2013 році.

Згідно з проведеними слідчими діями, Максим Степанов тоді придбав собі на підставних осіб естонську компанію. Обов’язковою вимогою його співпраці з іноземними партнерами було постачання продукції через “потрібну” компанію.

Надалі підозрюваний організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків матеріалів (а саме, звичайні паперові паспорти та ID-карти, водійські посвідчення тощо) через цю компанію.

Протягом 2013–2016 років компанія-прокладка Степанова-молодшого закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству «Поліграфкомбінат» за завищеною у 4-6 разів вартістю.

Що казав нині покійний Володимир Степанов про заочний арешт сина та як оцінював таку його діяльність - знайти у відкритих джерела не вдалося.

Фото обкладинки - "Діловий Слов'янськ"
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: