Уряд Швеції доручив здійснити виплати коаліціям сил і засобів у сферах розмінування та безпілотних літальних апаратів у межах формату "Рамштайн".Як інформує
Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", про це йдеться у повідомленні шведського уряду.
Ця підтримка у розмірі 80 млн шведських крон (7,2 млн євро) є частиною 18-го пакета військової допомоги Україні.
Як зазначається, Уряд Швеції неодноразово доручав Збройним силам Швеції надавати підтримку коаліціям сил і засобів в рамках Контактної групи з питань оборони України. Тепер Збройні сили отримають аналогічне завдання і нададуть 40 млн шведських крон (3,6 млн євро) на підтримку Коаліції з розмінування і стільки ж на підтримку Коаліції з використання безпілотників.
"Ця підтримка гарантує, що Україна зможе розвивати свою технологію безпілотників і спроможність розмінування. Це допоможе українській армії і українському суспільству", – сказав міністр оборони Пол Йонсон.
Що таке Коаліція дронівУ лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі "Рамштайн" за ініціативи Латвії та України було сформовано Коаліцію дронів. Нині Латвія разом із Великою Британією координують роботу ініціативи. Окрім лідерів, Коаліція налічує ще 15 держав: Австралія, Чехія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Нова Зеландія, Канада, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Німеччина та Швеція.
Головна мета Коаліції – забезпечити українські Сили оборони безпілотниками та зміцнити оборонну промисловість України й держав-партнерів заради створення технологічної переваги над ворогом в довгостроковій перспективі.
Нагадаємо, за рік роботи Коаліції дронів отримано допомоги від партнерів на понад 2 млрд євро.
У березні 2025 року Коаліція дронів виділила 20 млн євро зі спільного фонду на закупівлю розвідувальних БПЛА тактичного рівня для Сил оборони.
Коаліція з розмінуванняНагадаємо, у грудні 2024 року Литва презентувала оновлену концепцію "Коаліції з розмінування", яка містить як елементи "гуманітарного розмінування" звільнених окупованих територій, так і "бойового розмінування" на лінії зіткнення з ворогом.
11 січня у литовському Міністерстві оборони відбулася зустріч партнерів коаліції з розмінування на чолі з Литвою, де представники 25 готових долучитись до коаліції країн обговорили плани й подальшу роботу.
Як відомо, коаліція з розмінування передбачає елементи як гуманітарного розмінування звільнених окупованих територій, так і бойового розмінування на лінії зіткнення з військами РФ.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.