1 квітня 2025   16:18   198

ЄС підтримує автоматичну відповідальність за воєнні злочини Росії проти України, - Каллас

ЄС підтримує автоматичну відповідальність за воєнні злочини Росії проти України, - Каллас
Висока представниця ЄС Кая Каллас заявила про необхідність автоматичної відповідальності за злочини керівництва РФ та воєнні злочини щодо українців, підкреслюючи важливість справедливості та підтримки України.

Про це вона сказала у вівторок в Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європейського парламенту, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Зрозуміло, що відповідальність за злочини агресії, тобто злочини керівництва, коли хтось вирішує напасти на іншу країну, а також воєнні злочини має бути більш автоматичною", - заявила Каллас.

Каллас акцентувала, що один із основних викликів полягає в безкарності, що раніше була можлива. Завдяки сучасним технологіям, таким як фотографії, записи телефонних розмов та розшифровки радіоканалів, сьогодні неможливо заперечити факт скоєння злочинів. Вона наголосила на важливості збору доказів, включаючи зафіксовані випадки примусового переміщення та депортації українських дітей, які є одними з найтяжчих порушень прав людини.

"Кількість злочинів, скоєних у цій війні, просто неперевершена", - підкреслила вона.

Висока представниця ЄС також повідомила, що внаслідок війни народжуваність в Україні знизилась на 30%, підкреслюючи, як руйнівно війна впливає на майбутнє країни. Вона також згадала про санкції ЄС проти понад 70 осіб, відповідальних за депортацію дітей з України.

"Російська кампанія проти людського життя та гідності справді не має меж. Ми також бачимо це в повідомленнях про насильницькі зникнення, тортури, позасудові страти, сексуальне насильство проти цивільних ув’язнених і військовополонених російськими збройними силами на окупованих територіях", - зазначила Каллас.

Каллас також підтвердила підтримку ЄС в створенні спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії та підтримку України в її прагненні до справедливості. Вона зазначила, що ЄС активно сприяє в розслідуванні понад 117 тисяч кримінальних справ в Україні.

"Тому ЄС також підтримує Генеральну прокуратуру України, зміцнюючи її потенціал для розслідування та судового переслідування міжнародних злочинів, скоєних в Україні, в тому числі через Цивільну консультативну місію Європейського Союзу. А щодо конкретного злочину агресії ЄС веде роботу зі створення спеціального трибуналу", - сказала Каллас.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: