5 квітня 2025   15:30   241

Скандинавський стиль: як створити затишок і простоту

Якщо вам до душі лаконічність, натуральні матеріали і по-справжньому домашній затишок, скандинавський стиль в інтер'єрі буде хорошим вибором.

Відрізняється цей напрямок мінімалізмом, практичністю і простотою силуетів, які доповнюються м'якими текстильними акцентами. Підходить такий стиль для будь-якого типу приміщень: від спальні та вітальні, до дитячої та ванної кімнати.

Скандинавський стиль: як створити затишок і простоту

Основні елементи стилю: матеріали, кольори, меблі

Колірна гама скандинавського стилю стримана. Переважно це світлі відтінки сірого і білий. Також використовуються блакитний, бірюза і коричневий прохолодних тональностей для розведення образу. Світлі кольори, як правило, обирають для стін, насичені - для декору та текстилю. Меблі можуть бути або світлих, або темних кольорів, а також у комбінованій гамі. 

Текстури поверхонь також мають значення. Стіни стилізуються під штукатурку або бетон, також можна використовувати однотонні шпалери простої фактури. Стелі найчастіше світлі, доповнені акуратним білим або жовтим підсвічуванням. Якщо використовується центральний стельовий світильник, рекомендуються прості геометричні форми.

Важливою складовою скандинавського стилю є використання природних матеріалів. Це можуть бути:

  • паркет або дошка для підлоги;
  • меблі з дерева, з додаванням скляних елементів;
  • природний камінь у декорі стін і предметах побуту;
  • металеві конструкції;
  • натуральні тканини: льон, бавовна, вовна.

Текстури тканин мають бути природними: полотняне плетіння, рогожка, оксамит, жаккард.

Роль мінімалізму і функціональності

Мінімалізм, простота і функціональність є основними вимогами скандинавського стилю. Така концепція дає змогу створити практичний і легкий інтер'єр, у якому відчувається велика кількість повітря і простору. Так, якщо говорити про меблі, вони не повинні бути громіздкими. Несучі конструкції стільців і столів, як правило, тонкі та прямі. М'які меблі традиційно білі або сірі, як альтернатива - кремова і блідо-блакитна оббивка. 

Декор у скандинавському стилі не допускає надлишків. Предмети розкоші, перські килими і пишні букети квітів тут недоречні. Добре доповнюють такий інтер'єр такі елементи:

  • стримані абстрактні картини;
  • чорно-білі фото в простих рамках;
  • настінний годинник із мінімалістичним циферблатом;
  • настільні лампи і торшери простих геометричних форм. 

Варто також сказати, що скандинавський стиль - це сучасні практичні меблі та декор. Стосується це і кухні, де меблі мають бути лаконічними й однотонними, з візуально легкою фурнітурою. Вітаються прямокутні форми та мінімум окружностей і фасок. Простір приміщення має виглядати оптимізовано, а кожна річ бути функціональною і перебувати на своєму місці.

Використання текстилю та декору для тепла і затишку 

Особливу роль в інтер'єрі скандинавського стилю відіграє домашній текстиль. На тлі простих ліній і холодних світлих тонів, саме він створює відчуття затишку. Зручно й те, що за рахунок текстилю можна швидко змінити загальну концепцію, надавши їй більше м'якості та тепла. Так, наприклад, м'які меблі можуть бути декоровані пледами, подушками або хутром світлих відтінків, що дасть змогу зробити інтер'єр м'якшим. 

Колірна гамма і матеріали для текстильних елементів вибираються аналогічно загальній концепції. Однак, якщо говорити про штори і тюль, у цьому разі допускаються синтетичні аналоги хорошої якості, оскільки вони легші і стійкіші до впливу сонячного світла. Основні штори часто досить щільні, а гардини легкі та хвилясті. 

Тюль і портьєри не повинні мати орнаментів або візерунків, а також мереживних елементів. Матеріал вибирають однотонний із простою фактурою. А ось диванні подушки і підлогові килими можуть мати стриманий етнічний орнамент у колірній гамі, що відповідає загальному інтер'єру. На стінах килими не використовуються, а килими на підлозі не повинні займати весь простір. Найчастіше вони розташовуються лише в певних зонах: біля диванів, біля ліжка або по центру кімнати. 

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: