У п'ятницю, 11 квітня, українська делегація прибула до Вашингтона для участі у новому раунді переговорів щодо угоди зі Сполученими Штатами про рідкісноземельні метали.Про це пише The New York Times із посиланням на джерела, передає
Цензор.НЕТ.
Зазначається, що угода надасть Сполученим Штатам значну частку в українських природних ресурсах.
Переговори між Україною і США щодо угоди про копалини, які, як очікується, розпочнуться у п'ятницю і триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними та не передбачають залучення високопосадовців, повідомили джерела NYT.
Українську делегацію очолює заступник міністра економіки Тарас Качка, до неї також входять представники Міністерств економіки та юстиції, додає видання.
Водночас Білий дім не надав подробиць про американську переговорну групу.
Які вимоги до України?У матеріалі йдеться, що нова пропозиція, з якою ознайомилося видання The New York Times, повертається до початкової вимоги Трампа, щоб Україна повернула Сполученим Штатам мільярди, які вона отримала у вигляді військової та фінансової допомоги після російського вторгнення три роки тому.
Як і в попередніх пропозиціях, Україна повинна буде відраховувати половину своїх доходів від проєктів з видобутку природних ресурсів, зокрема критично важливих мінералів, нафти й газу, а також пов'язаної з ними інфраструктури, такої як порти й трубопроводи, до інвестиційного фонду, контрольованого США.
Прибутки фонду будуть реінвестовані в українські проєкти з видобутку природних ресурсів, хоча точна частка таких прибутків залишається незрозумілою.
Новий варіант угоди також перегукується з попередніми версіями, оскільки не містить жодної згадки про гарантії безпеки для України - положення, на якому Київ давно наполягав і яке вдалося включити до проєкту минулого місяця, але якому Вашингтон довго опирався.
Нагадємо, наприкінці березня президент США Дональд Трамп заявив, що президент Володимир Зеленський хоче відмовитися від угоди щодо рідкісноземельних металів.
23 березня Київ отримав від американської сторони новий проєкт угоди про контроль над критично важливими мінеральними ресурсами та енергетичними активами України. Утім, США не пропонують Україні жодних гарантій безпеки й "агресивно розширюють свої попередні вимоги".
Міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що Україна отримала новий текст угоди. За її словами, українська сторона опрацьовує її та намагатиметься досягнути консенсусу з американськими партнерами.
Президент України Володимир Зеленський доручив СБУ розслідувати витік інформації про останню пропозицію США щодо угоди про корисні копалини.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.