Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти Канади, Швеції, України та Великої Британії.Він вимагає скасувати рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) щодо збиття українського літака МАУ.
Про це повідомляє
Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.
У позові Тегеран стверджує, що ІКАО не має повноважень ухвалювати рішення у справі авіакатастрофи МАУ, а процедура голосування в ІКАО була порушена.
Іран у своєму позові вимагає від суду:
• визнати, що ІКАО не має юрисдикції в цій справі;
• виключити Велику Британію з участі в процесі;
• визнати рішення Ради ІКАО юридично недійсним і скасувати його.
Також Іран додав, що військові країни "ненавмисно" збили літак МАУ під Тегераном. Це сталося "через людську помилку".
Що відомо про збиття літака МАУ в ТегераніНагадаємо, літак Boeing 737−800 авіакомпанії МАУ рейсу Тегеран-Київ було збито вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту столиці Ірану. Усі 176 пасажирів та членів екіпажу, які перебували на борту літака, загинули в авіакатастрофі. Більшість жертв були іранцями та канадцями, але 11 з них були громадянами України.
Розшифровка чорних скриньок літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", збитого в Ірані в січні, підтвердила, що лайнер впав унаслідок влучання в нього ракети, а також, що на той момент він був справним.
У лютому 2021 року канадські ЗМІ повідомили, що секретний запис з Ірану вказує, що влучання ракети в літак МАУ могло бути навмисним.
21 травня стало відомо, що Вищий суд Онтаріо дійшов висновку, що два ракетні удари по українському літаку невдовзі після зльоту з аеропорту столиці Ірану Тегерану 8 січня року 2020 "були навмисними".
21 листопада 2021 року в Ірані військовий суд почав розглядати справу щодо збиття літака МАУ.
Україна, Велика Британія, Канада та Швеція ініціювали арбітражний розгляд спору щодо збиття цього пасажирського літака наприкінці грудня 2022 року.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.