Жителі міст і не лише міст, а й сіл часто купують продукти харчування на стихійних ринках з різних причин: нібито нижчі ціни, аніж в магазинах, продавці говорять, що «своє, домашнє» – і воно якісніше та корисніше для організму людини і є можливість поторгуватися.Про це
інформує Краматорська міська рада, за матеріалами Краматорського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області
Але фахівці радять не купувати продукти харчування на стихійних ринках, адже вони можуть стати причиною кишкових захворювань та серйозних харчових отруєнь. Покупці повинні розуміти, що цілком можливо, що саме цей продукт не відповідає вимогам щодо безпечного продукту. Ми не знаємо, хто його виготовив ( адже не завжди той, хто продає, сам його виготовляє), ми не знаємо в яких умовах він транспортувався, зберігався, ми не знаємо чи лабораторно досліджувалась та прививалась тварина, від якої ми беремо молоко, м’ясо і так далі. І це незнання може обернутись для людини тимчасовою втратою здоров’я.
До продуктів, які продаються на стихійних ринках потрібно ставитись з особливою обережністю, адже:
• їжа продається прямо з землі, де багато мікробів та збудників різних хвороб. Придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання;
• якість продуктів ніким не перевіряється;
• продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших служб, самі продавці можуть бути носіями інфекційних захворювань таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші;
• на стихійних ринках немає торгових місць, що є порушенням санітарно-гігієнічних вимог при торгівлі.
Найбільш небезпечно купувати на стихійних ринках рибу всіх видів приготування, в тому числі і свіжу, м’ясо та ковбасні вироби, молочну продукцію. До таких продуктів харчування потрібно ставитись з особливою обережністю тому, що риба та морепродукти куплені «з рук» та без документів є невідомого походження. Якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють. Продукти, які безконтрольно реалізуються не проходять лабораторний контроль, відсутні документи, що свідчать про їх безпеку. А умови зберігання взагалі невідомі. Відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо. Серед рибних продуктів у зоні ризику: в’ялена, копчена та солона риба, а також рибні консерви.
Те саме можна сказати і про м’ясо та домашні ковбасні вироби. Покупець не знає хто і в яких умовах готував, а потім зберігав продукт перед тим, як виставити його на продаж. На ринку м’ясні вироби обов’язково мають зберігатися в холодильнику. Пам’ятайте, що походження таких продуктів може бути від тварин, хворих на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз та інші небезпечні хвороби.
Що стосується молочної продукції то так само її походження не відоме, як і невідомо чи досліджувалась тварина на різні хвороби. Під час реалізації молока та молочних продуктів продавці повинні щодня надавати їх на перевірку. Пам’ятайте, що далеко не всі мікроби помирають навіть під час тривалого кип’ятіння. В основному молочна продукція відпускається у пластиковій тарі. Пластикові пляшки не призначені для повторного використання, а інколи недобросовісні продавці збирають таку тару навіть на смітниках.
І наостанок, уся продукція тваринного походження має пройти ветсанекспертизу. Продавець повинен мати певні супровідні документи. Це ветеринарна довідка, на якій має бути вказане прізвище власника, який виростив тварину і проведення попереднього огляду тварини ветеринарним лікарем та експертний висновок.
Перед тим як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто наражати себе та членів своєї сім’ї на небезпеку.
Користуйтеся лише послугами продуктових магазинів або офіційних ринків, так як купівля продуктів харчування в неустановлених місцях (місцях стихійної торгівлі) є сумнівної якості і може бути небезпечна для вживання та здоров’я людини.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.