Заява спецпредставника США Стіва Віткоффа про те, що Росія може лишити собі частину українських регіонів через російську мову - не має жодних підстав.Про це заявив уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомляє
РБК-Україна з посиланням на "Радіо Свобода".
"Хочу застерегти, що розмови про мову, особливо нашими союзниками, не відповідають і нашим міжнародним угодам, і тим договорам, які ми насправді маємо", - сказав Кремінь.
Він нагадав, що президент США Дональд Трамп 1 березня підписав указ про надання англійській мові статусу єдиної державної.
"Кому, як не йому (Трампу - ред.) знати, наскільки важливо тримати національну єдність і соборність своєї держави, хоча вона розвивалася по-різному і в деяких аспектах навіть дуже споріднено, як моє рідне місто Миколаїв, фактично, дуже багато таких порівнянь. Але хотів би наголосити, що те, на чому наполягає російська пропаганда, я думаю, абсолютно неприпустимо ані для пересічних громадян США, ані для цивілізованого світу", - додав Кремінь.
Що передувалоНещодавно Віткофф, в інтерв’ю Такеру Карлсону та газеті Wall Street Journal, заявляв, що в Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, які частково окупувала Росія, а також в окупованому Криму місцеві мешканці говорять російською мовою. На його думку, саме через це можна зафіксувати контроль Росії над цими територіями України.
Що відповів КреміньЗа словами омбудсмена, в Україні через війну ситуація в мовному плані кардинально змінилася, а на окупованих територіях Росія знову проводить політику русифікації:
"За 11 років війни в Україні суттєво відновилася мовна картина. І сьогодні переважна більшість громадян України незалежно від регіону, чи це південь, чи це схід, чи це захід України, надає перевагу українській мові і в офіційних сферах суспільного життя, і в приватному спілкуванні. З 2014 року фіксуються численні випадки лінгвоциду, а також приниження людей і знищення національної ідентичності, ми це продовжуємо фіксувати в тимчасовій (російській – ред.) окупації", - підкреслив Кремінь.
Нагадаємо, впродовж I кварталу 2025 року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя надійшло 646 звернень громадян про порушення закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.