24 квітня 2025   13:05   572

У Краматорську відбулося перше засідання комісії з питань дотримання норм мовного законодавства

У Краматорську відбулося перше засідання комісії з питань дотримання норм мовного законодавства
Днями у Краматорську відбулося перше засідання комісії з питань дотримання норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (із змінами) в межах Краматорської міської територіальної громади.

Про це інформує Краматорська міська рада

Учасники засідання обговорили актуальні проблемні питання, пов’язані з дотриманням вимог Закону у різних сферах суспільного життя громади. За результатами обговорення члени комісії одноголосно ухвалили рішення щодо здійснення регулярних рейдів-перевірок із фіксацією дотримання вимог мовного законодавства на підприємствах, в установах, організаціях та серед суб’єктів господарювання.

У разі виявлення порушень та подальшого ігнорування винесених попереджень, комісія направлятиме відповідні матеріали (з обов’язковою фото- та відеофіксацією, зазначенням назви суб’єкта, місцезнаходження, коду ЄДРПОУ для юридичної особи або ІН для фізичної особи-підприємця, а також контактної інформації) до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови. Такі дії здійснюються з метою притягнення порушників до відповідальності у порядку, визначеному чинним законодавством.

Крім того, мешканці Краматорської громади мають право самостійно звертатися до Уповноваженого у випадку виявлення порушень мовного законодавства:

• Поштою: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12;
• Електронною поштою: info@mova-ombudsman.gov.ua;
• Через онлайн-форму на сайті: https://mova-ombudsman.gov.ua/povidomiti-pro-porushennya.

Про вимоги до оформлення звернення ми розповідали учора — https://surl.lu/ltnagv.

Щодо відповідальності за порушення мовного законодавства

Відповідно до чинних положень Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за порушення вимог Закону щодо застосування державної мови під час проведення засідань, у документації, діловодстві, роботі органів влади, правоохоронних органів, у судочинстві, на підприємствах державної та комунальної форми власності передбачено штраф від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження у разі першого порушення.

У сфері освіти, науки, культури, реклами, інформації, охорони здоров’я, транспорту та телекомунікацій за порушення вимог щодо державної мови також передбачено накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів або попередження.

У разі повторного порушення протягом року штраф становитиме від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів (8500–11900 грн). Повторне невиконання законних вимог Уповноваженого з мовного захисту тягне за собою штраф на посадових осіб у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (1700–3400 грн).
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: