6 травня 2025   09:43   93

Ринок ІТ-праці у 2025 році: 42% айтівців знижують зарплатні очікування, пошук роботи триває понад 2 місяці – опитування DOU

Ринок ІТ-праці у 2025 році: 42% айтівців знижують зарплатні очікування, пошук роботи триває понад 2 місяці – опитування DOU
42% українських айтівців, які шукали роботу у 2025 році, знизили свої зарплатні очікування.

Це один з ключових висновків масштабного опитування, проведеного DOU у квітні, - повідомляє Межа.

У дослідженні взяли участь 3806 ІТ-фахівців з України та з-за кордону.

Понад половина пошукачів витрачає на пошук нової роботи більше ніж два місяці. У 2023 році 49% фахівців в Україні знаходили роботу менш ніж за місяць, тоді як цьогоріч таких лише 35%. Схожа тенденція і за кордоном. Найшвидше працевлаштовуються DevOps/SRE, фахівці з даних та рекрутери.

55% опитаних, які активно шукали нову роботу, змогли її знайти. Для порівняння, у 2022 році цей показник становив 70%. Частіше працевлаштовуються технічні фахівці, особливо джуни, інтерни та мідли. Натомість лідам і керівникам знайти нове місце складніше: в Україні це змогли зробити 50%, за кордоном – 47%.

Найчастіші труднощі, з якими стикаються шукачі: відсутність фідбеку від компаній, велика конкуренція та тривалий процес відбору. Окремо айтівці вказували на низький рівень зарплат, нестачу релевантних вакансій і завищені вимоги до кандидатів.

43% пошукачів в Україні та 55% за кордоном подалися на понад 20 вакансій. Більшість проходили від одного до п’яти співбесід. 59% виконували тестові завдання, найчастіше – джуни та інтерни, дизайнери, маркетологи та фахівці з комунікацій.

44% айтівців в Україні та 50% за кордоном проходили live-coding інтерв’ю, що стало особливо поширеним серед розробників, інженерів з даних та Senior-фахівців.

ШІ використовували 70% пошукачів – здебільшого для створення резюме, мотиваційних листів або портфоліо. Найбільш активно – джуни, інтерни та ті, хто ще не знайшов роботу.

57% айтівців, які знайшли нову роботу, отримали вищу зарплату, у 22% вона не змінилась, а у 21% – знизилась. Найбільше підвищення мали фахівці з даних, маркетологи та сейлзи. Найчастіше втрачали в доходах – HR, дизайнери та PM.

Серед сеньйорів і керівників ситуація гірша: понад третина змінила роботу з пониженням. Звільнені кандидати також рідше отримують вигідніші умови, лише 44% змогли працевлаштуватися з підвищенням.

В Україні найчастіше роботу знаходили через Djinni (28%), LinkedIn (24%) і DOU (19%). За кордоном на першому місці LinkedIn (38%), тоді як через знайомих працевлаштувалися 17% – це другий найуспішніший канал.

35% представників компаній визнали, що шукати фахівців складно. Головна проблема – низький професійний рівень кандидатів, нерелевантний досвід, слабкі софт-скіли та нестача потрібного стеку.

Компанії також зазначають, що багато кандидатів погано готуються до співбесід, не демонструють зацікавленості та не знають базової інформації про роботодавця.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: