7 травня 2025   09:13   200

7 травня - День радіо

7 травня - День радіо
Щорічно 7 травня святкують День радіо, яке вперше було відзначене у 1945 році.

Про це інформує Донецька обласна державна адміністрація.

Саме цього дня в 1895 році відомий фізик Олександр Попов спробував перетворити електромагнітні коливання в ретрансляційну мову, тим самим продемонструвавши прототип радіоприймача. Він здійснив перший сеанс радіозв’язку і продемонстрував світові перший радіоприймач.

Настільки звичне для нас явище, як радіосигнал, ще сто років тому вважалося чимось немислимим, надприродним. Тому задовго до появи цього свята, детекторні приймачі могли дозволити собі лише небагато людей.

В умовах повномасштабної війни українське радіо, його правдиве та влучне слово, – це справжня зброя. Перше, що роблять російські війська, отримуючи контроль над українською територією, — вимикають український зв’язок, захоплюють приміщення місцевих теле- та радіостудій і запускають звідти потоки брехливих наративів, спрямованих на маніпулювання людською свідомістю, на пропаганду ненависті, вбивств та відверту дезінформацію.

Хвилі ефіру сьогодні стають не лише джерелом інформації, але й інструментом формування глибокого розуміння подій та емоційного відгуку суспільства.

Радіо змінює інформаційний ландшафт, забезпечуючи об’єктивний аналіз, розкриваючи історії виживання та сприяючи взаємному розумінню. Його вплив виявляється не лише на зміну перспективи, але й на формування сильної громадської свідомості в умовах війни.

Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок Попова створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв'язок.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: