Залізничні вокзали Краматорська та Слов’янська тепер серед 53 вокзалів України, які вже потрапили на інтерактивну мапу безбар’єрності Укрзалізниці та ЛУН.Безбар'єрність передбачає створення умов, у яких всі люди, незалежно від їхніх фізичних, сенсорних, інтелектуальних чи інших особливостей, мають рівний доступ до різних аспектів суспільного життя, зокрема люди з інвалідністю - до послуг залізничного вокзалу.
Що є на Краматорському вокзалі для безбар’єрності
Вхідна група:- засоби візуальної орієнтації (інформаційні покажчики, стенди);
- ширина тротуару перед будівлею не менше 1.8 м;
- тротуар рівний, без вибоїн, має тверде покриття;
- пандус при вході;
- вхідні двері шириною не менше 0,9 м.
Прохід до квиткової каси безперешкодний, каса має понижене вікно.
Наявні допоміжні засоби висадки/посадки з низьких платформ та колісні крісла
Шлях на платформу:- Платформа №1 - доступ через будівлю вокзалу та з вулиці;
- Платформа №2 - через технологічний перехід (для людей з інвалідністю на кріслах колісних - із залученням Вокзального помічника);
- Платформа №3 - через технологічний перехід (для людей з інвалідністю на кріслах колісних - із залученням Вокзального помічника).
Наявні універсальна туалетна кімната, кнопки виклику навченого персоналу, місця для людей з інвалідністю в залі очікування та паркувальні місця.
На інтерактивній мапі також зазначили, що захисні споруди є, але в окремому приміщенні. А от WiFi покриває територію вестибюля вокзалу, залу очікування, пункту незламності
Окремо згадали "Пункт незламності", до якого мають безперешкодний доступ люди на колісному кріслі, і де є місця для сидіння та зарядки гаджетів. У кімнаті батьків і дітей можна скористатися пеленальним столиком.
Так само за посиланням на
мапу можна перевірити, що є на слов’янському залізничному вокзалі та інших
Про що загалом може інформувати мапа безбар’єрності
Мапа інформує про рівень доступності вхідних груп, квиткових кас, інформаційних стійок, залів очікування, укриттів. Повідомляє про наявність ліфтів, допоміжних засобів висадки/посадки, кімнати батьків і дітей, зазначає, чи є персонал допомоги — вокзальні помічники.
А 3D-моделі дозволять уважно роздивитися вхід та колії заздалегідь, щоб обрати зручний маршрут. Наприклад, вокзал у Києві має ліфти з кожної платформи у підземний перехід, зал очікування для людей з інвалідністю, крісла колісні та навіть сервіс онлайн-перекладу на жестову мову.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.