13 травня 2025   16:21   248

60 мільйонів планують витратити у Краматорську на ремонт доріг у 2025 році

60 мільйонів планують витратити у Краматорську на ремонт доріг у 2025 році
Ремонт доріг - тема, яка викликає жваве обговорення та неоднозначне ставлення у прифронтовому Краматорську.

Сьогодні розповідаємо, скільки грошей на це передбачили у бюджеті міста на 2025 рік, хто ремонтує дороги громади, що мають зробити та чому, на думку директора ДРУАСу, дороги треба ремонтувати навіть у прифронтовому місті.

Скільки коштів планують витратити на ремонт доріг у Краматорську

60 млн грн - саме таку суму передбачили у Краматорську на проведення поточного ремонту, ліквідацію вибоїн пневмо-струменевим методом, герметизацію асфальтобетонного покриття автодоріг громади та внутрішньоквартальних доріг.

Про це йдеться у Розпорядженні Краматорської міської ради "Про бюджет Краматорської міської територіальної громади на 2025 рік" від 20.12.2024. Згідно з цим документом утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури відбуватиметься за рахунок коштів міської програми.

Хто ремонтує дороги у місті

Як відповів нам Андрій Безсонний, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів, заходи з утримання та ремонту автомобільних доріг на території Краматорської територіальної громади, в тому числі герметизація тріщин асфальтового покриття та ремонт доріг пневмо-струменевим методом, проводить комунальне підприємство «ДРУАС».

60 мільйонів планують витратити у Краматорську на ремонт доріг у 2025 році
Один з торішніх ремонтів у виконанні КП ДРУАС. Фото зі сторінки підприємства

Крім цього на сайті Prozorro є інформація про виграний тендер на "Поточний ремонт асфальтового покриття на автошляхах територіальної громади, внутрішньоквартальних проїздах та тротуарах, а саме ремонт покриття гарячим асфальтом" у Краматорську.

Переможцем торгів ще у лютому стало ТОВ "Білдгруп", зареєстроване 11.11.2014 за адресою м. Краматорськ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 7, кв. 9.

Це підприємство перемогло у тендері з пропозицією 15 млн 975 тис. грн.

До 31 серпня 2025 року включно ТОВ "Білдгруп" має відремонтувати 15000 кв. м. Згідно з тендерною документацією безпосереднє місце виконання робіт визначається замовником перед початком виконання робіт на території Краматорської територіальної громади. Орієнтовний перелік вулиць: - вул. Аероклубна.

Замовником є Управління житлово-комунального господарства Краматорської міської ради.

Питання та відповіді щодо ремонту доріг у Краматорську

Ми поставили кілька питань та отримали на них такі відповіді від виконкому міськрад:

Скільки автомобільних та міжквартальних доріг у Краматорській ТГ потребує ремонту?

- Загальна протяжність доріг та міжквартальних доріг міста складає більш ніж 550 км, з якої потребують ремонту близько 40% (220 км).

60 мільйонів планують витратити у Краматорську на ремонт доріг у 2025 роціВідремонтована нещодавно ділянка дороги по вул. Любомира Гузара (Актюбинська). Фото - Ярослав Хмарський/Kramatorsk Post

На яких ділянках цих доріг планується виконати перелічені роботи у 2025 році?

- В рамках виділених коштів планується виконати роботи з поточного ремонту автомобільних доріг по вул. Кочубея, вул. Гетьманська, вул. Танкістів, вул. Аероклубна, вул. Любомира Гузара (Актюбинська), вул. Силаєва та інші.

Яким є обсяг передбачених робіт у км чи кв. м на зазначених ділянках?

- Загальний об’єм запланованого ремонту складає більше ніж 51 000 м2.

У відповіді також зазначили, що розмір фінансування з місцевого бюджету, станом на 02.05.2025 складає 60 000,00 тис. грн., тобто ті самі 60 млн грн, зазначені в Бюджеті.

Простіше підтримувати, ніж відновлювати

- Наша робота спрямована на те, щоб у місті було комфортно жити тим, хто залишився, та тим, хто приїжджає, - так розповідав в інтерв'ю Kramatorsk Post про роботу очолюваного ним підприємства керівник ДРУАС Ігор Єрмаченко.

60 мільйонів планують витратити у Краматорську на ремонт доріг у 2025 роціІгор Єрмаченко, директор КП ДРУАС, яке ремонтує дороги у Краматорську. Фото - Ярослав Хмарський/Kramatorsk Post

Він вважає, шр треба не запускати місто, бо простіше підтримувати наявне, ніж потім відновлювати втрачене:

- Наша задача — втримати Краматорськ у тому стані, до якого звикли його жителі, які повернуться і запитають нас: А що ви тут робили взагалі? - каже він.

На його думку, краще робити поточний ремонт доріг, ніж потім замість підтримки бути змушеними все робити капітально.

Навіщо ремонтувати дороги під час війни, коли фронт так близько

У Центрі стратегічних комунікацій інформаційної безпеки пояснили, чому насправді підтримка належного стану доріг є важливою для оборони України:

1. Дороги – це важливі стратегічні та логістичні об’єкти

Під час війни дороги використовуються не лише для пересування цивільних осіб та обігу товарів. Дороги є особливо важливими для переміщення Сил оборони України: особового складу, військової техніки та майна, критично необхідного для життя та бою.

В умовах, коли вчасна доставка підкріплень на лінію фронту та засобів ураження є критично нагальною – підтримка якісного стану доріг є запорукою перемоги України. Коли час на війні працює проти нас, хороші дороги допомагають його економити.

2. Хороші дороги рятують українців

Ключовою умовою виживання поранених українських солдатів є вчасна евакуація з поля бою і доставка до медичних закладів, розташованих в порівняно безпечній зоні. У районах активних бойових дій шляхи евакуації вщент розбиті й знаходяться під постійними обстрілами, через що втрачаються безціні хвилини шансу на порятунок та життя. А у випадку критичного стану доріг і на подальшому більш безпечному відрізку, час на медичну евакуацію знову збільшується, а в разі тяжких поранень українські воїни можуть не вижити, якщо їм вчасно не надати кваліфіковану медичну допомогу.

Крім того, якісні дороги полегшують і пришвидшують евакуацію цивільних громадян із небезпечних прифронтових районів. Це дозволяє максимально швидко залишити район бойових дій і не наражати на більший ризик життя та здоров’я евакуйованих, а також волонтерів та поліцейських з евакуаційних груп.

3. Погані дороги = зламана техніка

Велику частину автопарку Сил оборони України складає колісна техніка, зокрема легкові автомобілі. Вони мають властивість ламатись. І не лише в результаті бойових дій і обстрілів росіянами. Погані дороги також виводять з ладу техніку, що зменшує боєздатність українських підрозділів.

Українським солдатам доводиться постійно ремонтувати ті чи інші одиниці автотехніки як своїми зусиллями, так і за допомогою волонтерів і небайдужих громадян України. На це йдуть великі кошти. А покращення стану доріг дозволить спрямувати волонтерські збори більше на технологічні інновації, які сприяють бойовій роботі Сил оборони України.

Фото обкладинки - КП ДРУАС
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: