Ще в січні суд постановив нарешті передати храм церкві, однак рішення досі не виконане. В парафії кажуть про саботаж.Міністерство культури і стратегічних комунікацій України та Національний будинок органної та камерної музики подали апеляцію на рішення суду про передачу костелу Святого Миколая у Києві в повноцінне користування релігійній громаді Римо-Католицької Церкви. Як
повідомили в РКЦ, слухання заплановане на 28 травня в апеляційному суді Дніпра.
У січні цього року Дніпропетровський окружний адміністративний суд зобов’язав державу передати у користування парафії костел, суперечки навколо якого точаться уже тривалий час. Однак замість виконання рішення, МКСК та НБОКМ подали апеляційну скаргу, в якій стверджують, що церква має всі права користувача храму ще з 2022 року.
«
Це твердження викликає особливе здивування на тлі того, що з грудня 2024 року парафія безуспішно намагається отримати дозвіл на проведення термінових ремонтних робіт у костелі — після значних пошкоджень, завданих російською ракетою. Офіційним користувачем храму досі залишається НБОКМ, який не надає відповідного дозволу на ремонт», - вказують в РКЦ на абсурдність ситуації.
У парафії святого Миколая зазначили, що розцінюють дії Міністерства культури як спробу саботувати процес повернення історичної святині та затягнути виконання рішення суду, яке підтвердило право парафіяльної спільноти на користування храмом.
«
Ми сподівалися на розсудливість та порядність МКСК щодо виконання рішення суду і визнання нашої законної позиції. Зважаючи на те, що прохання про повернення костелу святого Миколая, незаконно відчуженого за радянських часів, було підтримане не лише громадою, а й значною частиною суспільства — понад 25 тисяч осіб підписали відповідну петицію — така позиція викликає щире непорозуміння. Адже наше право на отримання костелу не заперечується жодною стороною, і факт оскарження лише підкреслює протиправність затягування його передачі», - зазначив настоятель парафії о. Павло Вишковський.
Він додав, що швидка подача відразу двох апеляцій на одне й те саме судове рішення вказують, що Мінкульт більше турбується про бюрократичну правоту, аніж про збереження храму, який після пожежі у 2021 році знаходиться в аварійному стані.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.