У фронтовому регіоні служать 19 ПОГів.Частина з них боронить країну на передовій, інші під обстрілами допомагають жителям з будь-якою проблемою: від евакуації породіллі до забезпечення хлібом. Офіцери громади залишаються поруч з людьми в населених пунктах впритул до ворога – надійне плече, що не підводить вже 5 років.
Як інформує
поліція Донецької області, 28 травня – День поліцейського офіцера громади. Володимир Дейкун зустрічає його у шпиталі. Тривалий час він працював офіцером Краматорської міської громади, разом з напарником обслуговував селище Ясногірка, де мешкало понад 8 тисяч осіб. Та нещодавно став воїном, бо саме так він розуміє гасло ПОГів «Я тут, щоб захищати».
«Почув, що на базі ГУНП створюється стрілецький батальйон, зателефонував керівнику и сказав: «Я готовий піти». У бою стався вогневий контакт, отримав поранення. Але позицію ми втримали, ворога було знищено», - розповідає Володимир.
У правоохоронця травма правої руки, попереду – тривала реабілітація, щоб хоч частково відновити її функції. Але боєць вже прагне повернутись у стрій до побратимів.
Однак небезпека чатує не тільки на фронті. У минулому році в селі Шахове офіцер громади постраждав внаслідок авіаудару – у цей момент він евакуював цивільних. Крім того, війська рф активно полюють на поліцейських дронами. На жаль, є втрати.
Проєкт «Поліцейський офіцер громади» на Донеччині стартував у 2020 році. Відтоді «шерифи» як універсальні помічники населення набули нових функцій. Вони евакуювали з лінії вогню сотні людей, доставили тонни гуманітарної допомоги. ПОГи не просто працюють, а й живуть у своїх громадах безпосередньо біля передової, тому першими прибувають на місця обстрілів, надають допомогу пораненим. Так, взимку офіцери Лиманської громади врятували жителя Яцьківки, який наступив на міну та отримав травматичну ампутацію стопи.
Серед завдань поліцейських – регулярна доставка хліба у віддалені села з найбільш небезпечною та складною логістикою, де немає магазинів і куди не ходить транспорт.
Офіцер Андріївської громади Василь Будовський взяв на себе ще один обов’язок: відслідковує маршрути російських безпілотників і попереджає населення про небезпеку, а також в онлайн-режимі навчає жителів правил безпеки при виявленні дронів або їхніх частин.
Постійна присутність ПОГів дає людям впевненість і відчуття захисту. Мешканці довіряють поліцейським, телефонують у будь-якій біді, і саме це дозволяє поліцейським врятувати більше життів.
«Офіцер громади – це невід’ємна частина громади, він завжди з жителями. Він перший реагує на критичні ситуації, обстріли. Повністю орієнтується у потребах мешканців, знає всі можливі ресурси громади, які можна залучити для порятунку. За 5 років на війні ми пройшли багато випробувань, і я можу з впевненістю сказати – ми й надалі залишаємось поруч з населенням», – зазначив начальник сектору взаємодії з громадами Краматорського РУП Олексій Акопов.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.