Створення антикорупційної інфраструктури і запуск децентралізаційних процесів не можна вважати успішно завершеними реформами - їх реалізація потребує як часу, так і подальших кроків з боку держави, оскільки є однією з невідʼємних частин євроінтеграційного курсу України.Про це повідомляє
РБК-Україна з посиланням на коментар голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії "Слуга народу" Олени Шуляк.
За її словами, до реформ, які Україні вдалися, але потребують продовження, можна віднести антикорупційну реформу і реформу децентралізації, що розпочалася у 2014 році. Парламентарка підкреслила - створення під час нинішньої каденції антикорупційної інфраструктури є необхідною передумовою подальшої реалізації антикорупційної реформи.
"
В Україні запрацювали такі антикорупційні інституції, як ВАКС, НАБУ, САП і це той фундамент, який дасть країні розвиватися чесно і прозоро і карати тих, хто порушує закон у антикорупційній сфері. Але щоб викорінити на різних рівнях корупцію потрібні подальші кроки - ми бачимо кожен день скандали і на місцевому, і державному рівні. Водночас, це є підтвердженням, що недоторканих осіб вже немає - якщо порушено законодавство, антикорупційна інфраструктура нікого не щадить", - зауважила Шуляк.
Вона також додала, що у ТОП як досягнень, так і в ТОП реформ, які ще далекі від завершення, слід віднести і реформу децентралізації, яка вважається однією з найбільш успішних.
З одного боку, пояснила Шуляк, реформу хвалять європейські партнери, депутати, урядовці, оскільки у 2014 році на місця віддали не лише гроші, а і повноваження та ресурси. Громади, таким чином, отримали колосальний вплив і право розпоряджатися цими ресурсами. Водночас, підкреслила депутатка, реформа проводиться для того, щоб люди на місцях могли отримувати більш якісні державні послуги.
"
Наскільки якісні послуги ми отримуємо на місцях? Це на сьогодні велике питання. І досі є питання до послуг освіти, медицини, до роботи цнапів, до прийняття рішень на місцевому рівні. Є питання, як громади комунікують з мешканцями. Тому, децентралізаційну реформу я б віднесла і в ТОП досягнень і у ТОП доопрацювань", - підкреслила Олена Шуляк.
Вона додала, що нині у парламенті не вщухає дискусія щодо запровадження нагляду за прийняттям рішень, які приймаються на місцевому рівні. Але той факт, що проблематика, з якою у цьому контексті виходив уряд і у 2018 році, і у 2025 році не змінилися, говорить, що проблема не зникла.
Є проблема відповідальності, яка повинна бути поруч з повноваженнями і ресурсами, наголосила Шуляк, але це питання поки остаточно не врегульовано.
"
Але і є добра новина - питання децентралізації і питання нагляду за законністю рішень ОМС у нас зафіксовано як у Юкрейн Фасіліті, так і у звіті про розширення. Відтак, це законодавство буде ухвалюватись обовʼязково", - зауважила Олена Шуляк.
Серед реформ, які Україні допоки не вдалися, вона також виділила пенсійну, яка є величезним викликом перед Україною. Водночас, підкреслила нардепка, ті ж виклики сьогодні стоять і перед ЄС. Пенсійна система, яка нині діє, не спроможна забезпечити пенсіонерам гідну пенсію.
"
Не знаю, якими темпами і як швидко ми можемо ці виклики подолати. Але треба буде працювати не тільки Парламенту. Виклик для нас - і реформа митниці, про необхідність якої говориться на кожній зустрічі з бізнесом. Виклик - перезавантаження БЕБ, блокування податкових накладних. Це всі виклики треба здолати", - резюмувала Олена Шуляк.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.