Росіяни не спроможні виробляти Ту-22М3 та Ту-95.Удари українських дронів у неділю, 1 червня, по чотирьох російських аеродромах стратегічної авіації матимуть значний вплив як на перебіг війни, так і на глобальний стратегічний баланс ядерних сил у світі, пише на своїй сторінці в
Facebook міністр оборони України 2005-2007, голова парламентського Комітету національної безпеки і оборони 2007-2012, доцент Києво-Могилянської академії Анатолій Гриценко.
За його словами, такі втрати (за попередньою інформацією, понад 40 літаків) є, буквально, безповоротними, оскільки країна-агресор вже неспроможна виробляти такі стратегічні ракетоносії — Ту-95, Ту-22М3, літаки далекого радіолокаційного виявлення і управління А-50, а також літаки-дозаправники стратегічної авіації Іл-78.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Операція "Павутина" готувалася півтора року - росіяни не чекали такої синхронної атаки
"Нема вже ні промислового потенціалу, ні фахівців, спроможних випускати такі унікальні авіаційні платформи, що розроблялися СРСР в 1940-1960 рр., а на бойовому чергуванні з 1950-1970-х років", - наголошує він.
Гриценко також звертає увагу на те, що фінансування такого виробництва надто дороге, оскільки кожен новий літак такого класу коштував би нині 250-350 мільйонів доларів.
"Неспівставно з вартістю дронів, від яких, як тепер увесь світ побачив, стратегічну авіацію нема де сховати навіть на величезній російській території, та й міцно забетонованих ангарів багато не набудуєш, розміром з футбольне поле на один літак", - пояснює він.
Доцент Києво-Могилянської академії додає, що Росія тепер є над чим задуматися щодо свого стратегічного планування.
"Якщо таку атаку спромоглася організувати й провести зруйнована і виснажена довгою війною Україна, то що їх може чекати в протистоянні з набагато потужнішими противниками? Може, варто припинити надувати щоки і залякувати світ, а дійсно виходити "із реалій на землі"", - вказує Гриценко.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.