Українським військовим стало значно складніше збивати "Шахеди" з кулеметів під час останніх атак. Зараз доцільніше використовувати дрони-перехоплювачі, але бійців ППО досі не навчають працювати з ними.Про це український волонтер та блогер Сергій Стерненко 10 червня
повідомив у своєму Telegram-каналі, посилаючись на слова військовослужбовців.
Як пише Сергій Стерненко, російські "Шахеди" почали літати вище, тому мобільним вогневим групам складно влучити чергами з кулеметів. Але вони не навчилися працювати з FPV-перехоплювачами, тому не можуть їх застосовувати. Більшість бійців не керували навіть звичайними FPV-дронами, тому не мають відповідних навичок.
"
Два роки ходжу і розповідаю про перспективи зенітних FPV, тисячі відео збиття розвідувальних БПЛА, є вже і збиття "Шахедів". А людей у тилу не навчають. Систему не будують. За невеликими винятками", — заявив Сергій Стерненко.
За інформацією волонтера, навіть якщо оператори FPV-дронів у тилових областях є, то вони не можуть їх використовувати під час атак "Шахедів". Наприклад, один з військових поділився, що пройшов навчання наприкінці 2024 року, йому добре вдавалося керувати перехоплювачем, але після повернення у підрозділ йому не дали застосувати нові навички.
"
Досі безуспішно виконую безглузду задачу збити "Шахед" у темний час доби з польської ЗУ і тепловізором в руках недалеко від передка", — скріншот такого повідомлення навів Сергій Стерненко.
Інший військовий пише, що намагається навчатися сам, для цього за свої кошти купив ноутбук і джойстик для тренувань, але йому не дають використовувати перехоплювачі на практиці. Замість чергування з FPV-дроном його змушують косити траву у нарядах. Іншому оператору у тиловій області наказали колоти дрова.
Сергій Стерненко пише, що серед командирів Сил оборони є люди, які намагаються змінити ситуацію із застосуванням протиповітряних дронів, бійці мобільних вогневих груп теж підіймають цю проблему. На думку волонтера, до її розв'язання потрібно якомога швидше долучитися органам місцевої влади у населених пунктах, яким загрожують удари "Шахедів", не чекаючи, доки армія сама запровадить потрібні інновації.
"
Готуйте інфраструктуру, сприяйте навчанню людей, задовбуйте відповідальних представників СВ чи ПС на місцях. Ми готові допомагати, консультувати та надалі надавати засоби", — закликав блогер.
Він додав, що нещодавно вдалося зібрати гроші на перехоплювачі "Шахедів". Волонтер і його команда планують передавати їх новим підрозділам для збільшення кількості операторів, а також консультувати щодо застосування засобів. Головна проблема — втрачається час, який можна витратити на навчання бійців і зберегти життя українців у тилу.
У ніч на 10 червня російські дрони "Шахед" атакували українські міста. В Одесі через атаки зруйнована будівля станції екстреної медичної допомоги, пошкоджена будівля пологового будинку, унаслідок улучання по житловому будинку загинув чоловік, є й інші пошкодження. У Києві загорілися житлові будинки, школа, автомобілі, бізнес-центри.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.