Швидкість, економічна ефективність та кмітливість українського оборонного виробництва є вражаючими, проте ВПК України завантажений лише на 60%.Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Європейському парламенті у середу 9 липня, перед пленарними дебатами щодо висновків засідання Європейської ради від 26 червня, передає кореспондент
Укрінформу.
«Швидкість, економічна ефективність та кмітливість (оборонного - ред.) виробництва України вражають. Але їхній ВПК працює лише на 60% від своєї повної потужності. Тепер держави-члени можуть брати позики в рамках програми SAFE (Security Action for Europe) та закуповувати продукцію безпосередньо у оборонної промисловості України. Для наших держав-членів це означає найвищу якість, швидкість та низьку ціну. Для України це означає критично важливий прибуток, а також можливість зміцнити свою оборонно-промислову базу», – заявила фон дер Ляєн.
Президентка Єврокомісії детально зупинилася у своїй промові на терміновості переозброєння Європейського Союзу, зазначивши, що «Росія переозброюється швидко».
«Лише тиждень тому Росія завдала найбільшої та найсмертоноснішої серії ударів по Україні з початку війни. Понад 500 ракет та безпілотників лише за кілька годин. Війна все ще триває. Загроза з боку Росії залишається. Це реальність, яку ми завжди повинні пам’ятати, коли обговорюємо оборону. Ми не можемо покладатися на інших у захисті Європи. Захист Європи – наша відповідальність», – підкреслила фон дер Ляєн.
Вона повідомила євродепутатам, що в рамках програми SAFE розміром у 150 мільярдів євро 10 держав ЄС вже заявили про намір взяти позики на спільні закупівлі зброї. На її думку, ще більше країн доєднаються до цієї ініціативи.
Коментуючи прогрес в усвідомленні терміновості питань зміцнення оборони ЄС, фон дер Ляєн також відзначила публікацію Білої книги з планом ЄС «Готовність 2030». План ReArm Europe («Переозброєння Європи») визначив необхідні інструменти для забезпечення стрімкого зростання інвестицій до 800 мільярдів євро до 2030 року, що забезпечить зростання європейських оборонних витрат.
Фон дер Ляєн нагадала, що Європейська рада доручила Єврокомісії розробити до жовтня Дорожню карту готовності, щоб визначити прогалини в можливостях держав-членів ЄС щодо оборонного виробництва.
«Наша оборонна промисловість повинна мати можливість консолідуватися, масштабуватися та прискорюватися», – підкреслила очільниця Єврокомісії.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.