11 липня 2025
14:14
212
У питній воді з колодязів у Краматорську зафіксовано перевищення вмісту нітратів
Протягом ІІ кварталу 2025 року філіями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» на території області було досліджено питну воду з підземних джерел водопостачання населення з наступними результатами.
Громадські колодязі:
Досліджено 83 проби води за санітарно-хімічними показниками. З них 22 проби (61,9%) не відповідали нормативам. Зокрема, 24 проби води досліджені на нітрати, та у 10 пробах (44,66%) виявлено перевищення вмісту нітратів.
Досліджено 24 проби води за мікробіологічними показниками. З них 24 проби (37,50%) виявилися нестандартними.
Індивідуальні колодязі:
Досліджено 22 проб води за санітарно-хімічними показниками. З них 19 проб (86,38%) не відповідали нормативам. Зокрема, у 10 пробах (45,45%) зафіксовано перевищення вмісту нітратів.
Досліджено 19 проб води за мікробіологічними показниками. З них 11 проб (57,89%) виявилися нестандартними.
Перевищення нормативів за вмістом нітратів у питній воді з підземних джерел водопостачання було зареєстровано на наступних територіях Донецької області:
Громадські колодязі: Добропільська територіальна громада.
Індивідуальні колодязі: м. Дружківка, м. Слов’янськ, м. Краматорськ Краматорського району.
За результатам моніторингу, про перевищення нормативів вмісту нітратів у питній воді, фахівці філій ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» інформують органи місцевого самоврядування та територіальні підрозділи Держпродспоживслужби, проводять санітарно-просвітницьку роботу надають рекомендації.
Рекомендації для профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії
Для попереджування негативного впливу нітратів на здоров’я населення, запобігання виникненню отруєнь і захворювань, із цим пов’язаних, необхідно:
Не використовувати питну воду із колодязів і свердловин, в яких зміст нітратів перевищує нормативні показники. Для приготування їжі та для питних цілей, для дітей до 3-х років, використовувати фасовану (бутильовану) воду.
Додержуватись гігієнічних вимог при облаштуванні і експлуатації колодязів, тобто колодязі не менше 1 разу на рік необхідно чистити і дезінфікувати.
На приватних земельних ділянках правильно зберігати гній і нечистоти.
Територія навколо колодязя повинна утримуватися в чистоті.
При можливості, якомога довше годувати немовлят першого року життя грудним молоком, оскільки вміст нітратів в ньому низький, навіть якщо мати вживає воду з підвищеною концентрацією нітратів.
Лабораторії філій ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ», розташованих в м. Краматорськ, м. Дружківка, м. Слов’янськ, м.Добропілля проводять визначення концентрації нітратів в питній воді за заявами.
Забруднення питної води нітратами потребує посиленої уваги з боку, як місцевих органів влади, так і населення, з метою проведення профілактичних заходів щодо зниження вмісту нітратів у питній воді з нецентралізованих джерел водопостачання.
За інформацією ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ».
11111Джерело: https://vp.donetsk.ua/gorod-region/gorod/121373-u-pitnij-vodi-z-kolodyaziv-u-kramatorsku-zafiksovano-perevishchennya-vmistu-nitrativ
Східний Проект
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.