Держпідприємство «Медичні закупівлі України» та швейцарська фармацевтична компанія Roche підписали інвестиційну угоду, яка дозволить створити потужності для виробництва інноваційних ліків проти раку легень та грудної залози на базі МЗУ.Підписання документа відбулося на полях Конференції з відновлення України, яка відбувається у Римі,
повідомили в МЗУ.
«
Інвестиційна угода передбачає постачання лікарських засобів in bulk від швейцарської компанії F. Hoffmann-La Roche, тобто нефасованих препаратів, які пройшли основні стадії виробництва. А їх фасування, кінцеве пакування та маркування буде здійснюватися безпосередньо в Україні. Для цього проєктом передбачено будівництво виробничих потужностей на базі філії МЗУ «Медпостачання», отримання ліцензії на виробництво GMP та проведення навчання персоналу», – додали в Медзакупівлях.
Планується, що перші пацієнти вже 2027 року мають отримати ліки, які пройшли фінальні етапи виробництва в Україні.
За словами заступника голови Міністерства охорони здоров’я Едема Адаманова, це перше стратегічне партнерство в Україні між інноваційною міжнародною фармкомпанією та держпідприємством у сфері локалізації життєво необхідних лікарських засобів.
Згідно з угодою, швейцарська компанія постачатиме Україні такі препарати, як:
- атезолізумаб (торговельна назва «Тецентрик»);
- пертузумаб у комбінації з трастузумабом (торговельна назва «Фесго»).
Атезолізумаб використовують для лікування найпоширенішого типу раку легень – недрібноклітинного раку легень. Тоді як Пертузумаб/трастузумаб використовують під час лікування HER2-позитивного раку молочної залози, зокрема на ранніх і метастатичних стадіях.
«
Інноваційні лікарські засоби дають шанс на одужання, продовження активного життя та збереження сімей. Це не лише про медицину — це про збереження людського потенціалу, на якому тримається країна. Забезпечення доступу до сучасного лікування — наш прямий обов’язок і внесок у відновлення України» – зазначив генеральний директор МЗУ Олег Кльоц.
Минулого року в Україні виявили майже 22 тисячі пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями легень та грудної залози. Водночас 68,8% випадків раку легень стали смертельними.
Компанія Roche підрахувала, що укладена угода дозволить забезпечити ініційованими ліками понад 5, 8 тис. пацієнтів протягом п’яти років. Водночас коштуватимуть вони дешевше, адже фінальні стадії виробництва відбуватиметься в Україні.
«
Це перше в Україні партнерство глобального інноваційного виробника з державним підприємством у сфері локалізації. Воно відкриває новий етап у нашій взаємодії з державою — довгостроковий, стратегічний, соціально значущий… Для українських пацієнтів це означає надію та конкретні кроки на шляху до отримання необхідного та заслуженого лікування. У довгостроковій перспективі це сприятиме зміцненню системи охорони здоров’я, економічному зростанню та імплементації передових європейських практик в Україні», — підкреслив генеральний директор Рош Україна Деян Нешич.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.