Китай розпочав будівництво гігантської дамби в Тибеті.Зокрема прем'єр-міністр країни Лі Цян прибув до міста Нінчі на півдні автономного району поблизу кордону з Індією, аби взяти участь в церемонії закладання першого каменю.
Про це пише
Spiegel.
У виданні наголосили, що влада Пекіна хоче використовувати дамбу на річці Ярлунг-Цангпо для передачі електроенергії в інші райони та виробництва енергії для регіону.
За офіційною інформацією, у Китаї сподіваються, що будівництво греблі, яка складається з п'яти електростанцій, буде коштувати майже 143,8 млрд євро.
"
Комуністична партія включила будівництво греблі до свого поточного п'ятирічного плану. Пекін нарешті дав дозвіл на будівництво в грудні минулого року. Очікується, що гребля вироблятиме 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії на рік. Вона втричі перевищуватиме потужність знаменитої греблі "Три ущелини" на річці Янцзи і стане найбільшою греблею у світі", - пояснили у матеріалі.
Журналісти нагадали, що річка Ярлунг Цангпо, яку в Індії називають Брахмапутра, є однією з найдовших у світі - близько 3000 кілометрів. З Гімалаїв у Тибеті вона тече далі через Індію та Бангладеш, де впадає в річку Ганг та Бенгальську затоку.
За словами експертів, така споруда є не лише величезним втручанням у природу, а й викликає обурення в сусідніх країнах. Зокрема Індія та Бангладеш переймаються, що перекриття води у верхній течії буде мати негативний вплив на території, які знаходяться нижче за течією. Експерти раніше також попереджали про можливий "водний конфлікт" в регіоні.
Також країни занепокоєні й тим, що гірський регіон неодноразово стрясають землетруси, тому обвал дамби може призвести до катастрофічного затоплення територій.
Своєю чергою у Пекіні запевнили, що дамба не буде мати негативного впливу на території нижче за течією.
"
Водночас за допомогою цього величезного будівельного проєкту Китай зміцнює своє домінування в Тибеті. Китайська Народна Республіка анексувала регіон після вторгнення в 1950-х роках і з тих пір контролює його все більш жорсткою рукою. Тибетські діти вивчають китайську мову в школі, тибетський прапор заборонений, як і фотографії Далай-лами XIV. Духовному лідеру тибетців нещодавно виповнилося 90 років, і він десятиліттями живе у вигнанні в Індії", - нагадали у Spiegel.
У виданні додали, що враховуючи похилий вік Далай-лами XIV, Китай може спробувати призначити власного лідера, який буде лояльним до Пекіна, у разі його смерті. Таким чином КНР буде контролювати Тибет не лише політично, а й духовно.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.